10. Avenue George V Balenciaga

0 Komentarzy
3 Zdjęcia
Środa, 04-05-2011

10. Avenue George V Balenciaga

Adres 10. Avenue George V to 1937 roku paryski dom marki Balenciaga – do dziś, niezmiennie od przeszło siedemdziesięciu lat, flagowy jej sklep funkcjonuje pod tym adresem.

Od dziesięciu lat dom mody prowadzony jest przez Nicolasa Ghesquiere, dyrektora kreatywnego marki Balenciaga. Mówi się, że jest przesiąknięty aurą rygoru i stateczności, a jednocześnie bywa chimeryczny i balansujący pomiędzy eksperymentalną modą, a klasycznym krojem. To właśnie on, od początku swojej pracy, pragnął stworzyć zapach klasyczny, szykowny i prestiżowy – taka koncepcja towarzyszyła tworzeniu Balenciaga 10. Avenue George V.

Sam flakon tworzy wrażenie surowości, ale i drogocenności (technika dmuchanego szkła) – wszystko w kolorach jasnego bursztynu i kości słoniowej a całość dzieł wieńczy „marmurowa” kulka.

Zapach nie jest jednak surowy. Odnaleźć w nim można lekkość i promienie słońca – delikatne jak w pierwsze wiosenne dni, kwiatową bryzę i bukiet fiołków, który nadaje mu trochę staromodny ton. Dalej pojawiają się nuty pieprzu i porośniętego mchem lasu.

Twarzą zapachu jest francuska aktorka Charlotte Gainsbourg.

Ceny:
EDP 30 ml – 235 zł
EDP 50 ml – 320 zł
EDP 75 ml – 390 zł

Do kupienia w perfumeriach.

10. Avenue George V Balenciaga

10. Avenue George V Balenciaga

MWW