10 rzeczy, których nie wiecie o Marilyn Monroe

68 Komentarzy
44 Zdjęcia
Poniedziałek, 06-08-2012

Marilyn Monroe to niekwestionowana i wiecznie żywa ikona nie tylko kina, ale i stylu. W 50 rocznicę śmierci wspominają Ją zapewnie wszyscy, którzy choć raz mieli okazję zachwycić się platynowymi lokami i czerwonymi ustami. Jest jednak wiele nieznanych szczegółów z Jej życia, które mogą się wydać zupełnie zaskakujące i zmienić nasz pogląd na temat najsłynniejszej na świecie blondynki.
 
1. Była pierwszą Sweetheart (późniejszą Playmate) miesiąca w Playboyu w 1953 roku.

2. Marilyn miała problemy z zapamiętywaniem tekstów. Aż 60 razy powtarzała słynną kwestię: “It’s me, Sugar” z filmu Pół żartem, pół serio zanim udało Jej się to poprawnie.

3. Hugh Hefner jest właścicielem grobowca tuż obok grobowca Marilyn na Westwood Memorial Park w Los Angeles. Kupił go w 1992 roku za L 50,000

4. Monroe jako dziecko trafiła do 11 rodzin zastępczych oraz spędziła rok w domu dziecka w Los Angeles, po tym jak jej matce odebrano prawa rodzicielskie.

5. Goya był jej ulubionym artystą: "Znam tego człowieka bardzo dobrze, mamy takie same marzenia, miałam takie same marzenia odkąd byłam dzieckiem”.

6. Marilyn do trumny ubrana była w jasnozieloną sukienkę z jerseyu od Pucci oraz platynową perukę ponieważ została częściowo ogolona podczas autopsji.

7. Jasna cera aktorki to wynik stosowania kremu z hormonami. Marilyn uważała, że delikatny brzoskwiniowy odcień na policzkach dodaje jej miękkiej poświaty przed kamerą.

8. W 1950 roku Johnny Hyde, agent Monroe, zapłacił za Jej dwie operacje plastyczne: korekty nosa i za implant podbródka. 

9. Wyśmienicie gotowała. Jej słynna śródziemnomorska zupa była niezwykle wyrafinowana i trudna w przygotowaniu, o czym przekonali się kulinarni dziennikarze z New York Timesa, którym przygotowanie jej zajęło ponad 2 godziny.

10. Była drugą kobietą w Hollywood stojącą na czele własnej firmy producenckiej.

MB

 • Sob., 04-08-2012 ZAkochany na zawsze.
  Kobiecosć kobiecośc kobiecośc.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 04-08-2012 jaja
  była piękna !
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 04-08-2012 Gość
  Najpiękniejsza kobieta na świecie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 04-08-2012 Gość
  Gość (Sob., 04-08-2012) napisał:

  Najpiękniejsza kobieta na świecie

  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 04-08-2012 max
  kwintesencja kobiecości.....uwielbiana przez wszystkich..., a mimo to nieszczęśliwa i samotna....
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 04-08-2012 Gość
  Sztuczna,głupia i zadufana w sobie- kto mógłby z nią wytrzymać ? Jak wiemy - NIKT
  Kobiety zbyt dużą wagę przywiązują do wyglądu a zbyt małą do charakteru.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 04-08-2012 Gość
  Ani ona ładna nie była, ani zgrabna, ani seksowna - nie wiem, co wy w niej widzicie, kompletnie nic ciekawego. Codziennie znacznie piękniejsze, bardziej wysportowane i lepiej ukształtowane dziewczyny widzę na ulicy. Marylin Monroe zasługuję maksymalnie na ocenę 5/10, po trzech piwach może dałbym łaskawie naciągane 6/10. A ci wszyscy, co się nią zachwycają, nigdy chyba ładnej kobietki na oczy nie widzieli.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 04-08-2012 Gość
  To czy była piękna, czy nie to rzecz pewnie gustu. Z pewnością, nie była przeciętna, była niezwykle czarująca i błyskotliwa, igrała pozorami, jednocześnie zachowując obraz infantylnej i zagubionej kobiety. Pokazuje to szczególnie pierwszy film.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 04-08-2012 Gość
  miała operacje plastyczne czyli nie była naturalną pięknością
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 04-08-2012 gość
  skoro tyle piękniejszych kobiet widzisz na ulicy to czemu nie zrobią nigdy takiej kariery jak ona, mimo że każda by wlazła dla sławy do łóźka.....dlatego ,że MM była jedyna w swoim rodzaju...została ikoną..i tego nie zmienicie...
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4 5 ... 7