5 miejsc dla smakoszy wina

6 Komentarzy
6 Zdjęć
Niedziela, 27-07-2008

5 miejsc dla smakoszy wina

Każdy prawdziwy smakosz wina chciałby chociaż raz znaleźć się w miejscu, gdzie dojrzewają najlepsze wina świata. Może spełnić swoje marzenie wybierając się do regionów, gdzie znajdują się najsłynniejsze winnice.

5 miejsc dla smakoszy wina
Bordeaux
Bordeaux uznawany jest za światową stolicę wina, a Francja nosi miano kraju produkującego wyśmienite wina przede wszystkim dzięki winom bordoskim. Bordeaux jest największym regionem AOC we Francji.
Będąc w  mieście Bordeaux można zamieszkać w hotelu The Regent Bordeaux.

5 miejsc dla smakoszy wina
Szampania
Szampania to najdalej na północ wysunięty rejon uprawy winorośli we Francji. 95 % terenów uprawnych pokrywają trzy odmiany szampańskie: Chardonnay, Pinot Noir i Pinot Meunier. Wybierając się do Szampanii można zarezerwować apartament w Chateau Les Crayeres. Hotel znajduje się w Reims.

5 miejsc dla smakoszy wina
Rioja
Hiszpański region zasłynął głównie z ciemnoczerwonych aromatycznych win. Składa się z trzech podregionów: Rioja Alavesa, Rioja Alta i Rioja Baja. Wino jest odpowiednikiem francuskiego Bordeaux. W okolicy zlokalizowany jest hotel Real Casona de las Amas.

5 miejsc dla smakoszy wina
Toskania

Jest jednym z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych krajobrazów uprawnych w Europie. Uprawa winorośli we włoskiej krainie jest wszechobecna. Jedną trzecią obszaru Toskanii zajmuje Chianti. Region słynie z win czerwonych. Będąc w tym regionie można zamieszkać w Bagni di Pisa Natural Spa Resort.

5 miejsc dla smakoszy wina
Rheinhessen
Jest to największy niemiecki region uprawy winorośli. Na jego terenie mogą powstawać wina niezwykle zróżnicowane pod względem stylu i jakości. Szczególnie popularne są winogrona Silvaner, z których powstaje lekkie wytrawne wino. W Moguncji znajduje się  hotel Hyatt Regency.

AF

 • Niedz., 27-07-2008 Aquarius 43
  W Bernkastel-Keus mają przepiękne winnice i maleńkie winiarnie,o winach -same superlatywy.I miasteczko przesympatyczne.Polecam!
  Ryszard.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 27-07-2008 gość
  wlasnie te klimaty
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 27-07-2008 gość
  to coś dla mojego taty xD
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 28-07-2008 gość
  Ja polecam rowniez Doline Duoro w Portugalii, skad pochodzi najlepsze Porto.

  Pyyyyychhhaaaa!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 29-07-2008 nadjeziorem
  Najprzyjemniej jest jednak zwiedzać winnice na....rowerze:

  www.winowww.pl/pdf/VELO1.pdf
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 09-08-2008 marecki
  gość (Poniedziałek, 28-07-2008) napisał:  Ja polecam rowniez Doline Duoro w Portugalii, skad pochodzi najlepsze Porto.Pyyyyychhhaaaa!


  Porto jest dla mnie za słodkie... ;)) Moja mama bardzo lubi, podobnie jak Malagę... A co do miejsc... Szampania mnie nie zachwyciła... Okolice Bordeaux już bardziej... ;))
  Odpowiedz Zgłoś