5 starych i zabytkowych nieruchomości

17 Komentarzy
7 Zdjęć
Środa, 13-06-2007

5 starych i zabytkowych nieruchomości

Sądzicie, że nieruchomości w małych miejscowościach i na wsiach odbiegają od tych z dużych aglomeracji? Macie rację. Są jednak wyjątki. Nieruchomości zabytkowe - te uznane przez konserwatora i te nie wpisane do rejestru. Pod tym względem mniejsze miasta nie powinny mieć żadnych kompleksów. Interesujące kamienice, rezydencje i dworki są rozsiane po całej Polsce. Przyciągają inwestorów z kraju i z zagranicy.

5 starych i zabytkowych nieruchomości

Niedaleko Łodzi, Kutna i Łowicza w Pleckiej Dąbrowie za 1 100 000 zł można kupić wpisany do rejestru zabytków, murowany dwór z 1850 roku. Dom o powierzchni 800 m2 otoczony jest pięknym, 4,5-ha parkiem z dwoma stawami i drzewami - pomnikami przyrody. 10 pokoi, 9 numerów telefonicznych, a przede wszystkim odległość tylko 100 km od Warszawy to sprzyjające warunki dla opłacalnej inwestycji, sezonowego i weekendowego wynajmu pokoi.

5 starych i zabytkowych nieruchomości

5 starych i zabytkowych nieruchomości

W okolicach Tarnowa, w Łęgu Tarnowskim można nabyć dobrze utrzymany, nawiązujący do staropolskiej architektury dworek z drewnianych bali z 1930 roku. 350 m2, 8 pokoi, 4 łazienki, dwie kuchnie, poddasze, park o powierzchni 1,59 ha z altaną to wydatek rzędu 1 500 000 zł. Dworek nie znajduje się na liście zabytków, ale to idealne miejsce na pensjonat, prywatną posiadłość lub letniskowy dom dla przyjaciół i rodziny.

5 starych i zabytkowych nieruchomości

5 starych i zabytkowych nieruchomości

Jeśli nie chcesz ryzykować takiej sumy, spróbuj znaleźć coś tańszego, a również rokującego na dochodową inwestycję. W uzdrowiskowej miejscowości Iwonicz Zdrój nie musisz zabiegać o klientów. Kuracjusze poszukują nie tylko czystego powietrza i zdrowej wody, ale także noclegów. Za niedużą cenę, 285 000 zł możesz kupić tu nietypową kamienicę z 1900 roku. Całość ma 180 m2 i składa się z 6 pokoi oraz 2 łazienek. Kamieniczka ma między innymi niezwykłe drewniane drzwi i okna.

Gdybyśmy szli tym tropem, mogłoby się okazać, że interesujące, zabytkowe domy są tylko w małych miejscowościach, a to nieprawda. Jeśli nastawisz się na sezonową działalność i gości także z zagranicy, nigdzie nie zarobisz tak dobrze, jak na Pomorzu. Za gdyńską willę Sokola z 1921 roku, znajdującą się w Śródmieściu trzeba zapłacić dużo - 5 000 000 zł. Budynek (440 m2) z trzema tarasami zaprojektowany na wzór warszawskich Łazienek Królewskich znajduje się w pięknej i cichej dzielnicy, na słynnym Kamieńcu Pomorskim. Wnętrze jest dobrze doświetlone, między innymi przez unikatowy świetlik na dachu. Działka ma 1 886 m2.

5 starych i zabytkowych nieruchomości

5 starych i zabytkowych nieruchomości

Podobne ceny w Sopocie. W nadmorskim pasie, blisko plaży za secesyjną willę z 1920 roku, o powierzchni 400 m2 i działkę (1400 m2) trzeba zapłacić 5 700 000 zł. 9 pokoi, 3 łazienki, 2 linie telefoniczne, garaż na 4 samochody (50 m2) i wiata (16 m2), a do tego, oryginalny, odrestaurowany parkiet, granitowe schody, taras, parapety oraz marmurowe wykończenia to idealne warunki do stworzenia luksusowego nadmorskiego pensjonatu. Posesja jest ogrodzona kutym płotem z automatycznie otwieraną bramą i zabezpieczona systemem alarmowym.

Łęg Tarnowski

Plecka Dąbrowa

Iwonicz Zdrój

Gdynia

Sopot
 

MT

1 2