5 wycieczek do Mongolii

3 Komentarze
7 Zdjęć
Środa, 04-01-2012

W dzisiejszym zestawieniu prezentujemy pięć ofert wycieczek do Mongolii.

Śpiewające Piaski Gobi

Pierwsza propozycja to jedenastodniowa wycieczka objazdowa, którą rozpoczniemy od zwiedzenia Ułan Bator. Dotrzemy również do dawnej stolicy kraju, Karakorum, gorących źródeł Cencher oraz doliny Orkhon wpisanej na Listę UNESCO. Czeka nas przejazd przez pustynie Gobi, spacer do „Płonących Klifów”, gdzie znajduje się cmentarzysko dinozaurów oraz wizyta w Parku Narodowym Gurvainsaikan. Będziemy mieli również okazje podziwiania wydm Khongoryn, nazywanych „śpiewającymi piaskami”, granitowych wzgórz, Baga Gazaryn Chuluu oraz zwiedzenia ruin Ongin Khid - zniszczonego podczas rewolucji zespołu klasztornego.

Cena: 11 562 zł. Szczegóły na stronie Wakacje.pl.

Mongolia

Wycieczka zaplanowana jest na dziewiętnaście dni. Oprócz Ułan Bator zobaczymy również Park Narodowy Chustajn Nuruu, przemierzymy prowincje Arkhangai oraz zwiedzimy Karakorum. Udamy się na wielbłądach do serca wydm Khongoryn, przejedziemy do Dalanzadgad – stolicy Ajmaku oraz do Ulgii. Odwiedzimy również Park Narodowy Ałtaj Tawan Bogd oraz wioskę kazachskich sokolników

Cena: 15 970 zł. Szczegóły na stronie Wakacje.pl.

Rosja – Mongolia - Chiny

Prezentowana oferta to niezwykle interesująca dwudziestodniowa wycieczka objazdowa. Zaczniemy od zwiedzenia Moskwy, Kazania, Jekaterynburga oraz Irkucka, do którego dotrzemy Koleją Transsyberyjską. Promem przeprawimy się na Olchon – największą wyspę Bajkału, wyruszymy na całodniową wycieczkę na UAZ-safari oraz przyjedziemy do Ułan-Ude – stolicy Republiki Buriacji. Zwiedzimy Ułan Bator, dotrzemy do Parku Narodowego Hustai, zatrzymamy się na wydmach Mongol Els oraz odwiedzimy buddyjski klasztor Erdeni Dzu. Wpłyniemy również na wycieczkę łodziami po jeziorze Ulgii oraz wjedziemy na obszar Gobi. Nasz pobyt w Azji skończymy zwiedzając Pekin.

Cena: 16 492 zł. Szczegóły na stronie Wakacje.pl.

Mongolia i Syberia - Bajkał

Wycieczka zaplanowana jest na dwa tygodnie. Rozpoczynamy w stolicy Syberii Wschodniej – Irkucku. Następnie wyruszymy na wycieczkę po trasie Kolei Krugobajkalskiej,  na UAZ-safari oraz przepłyniemy cieśninę Małe Morze. Zwiedzimy Ułan-Ude, Tarbagataj, oraz Charłun. W Mongolii czeka nas wizyta w Ułan-Bator oraz w dawnej stolicy mongolskiego imperium, Karakorum. Zobaczymy ruiny Ongi, „Płonące Klify”, „Wąwóz Sępów” oraz wjedziemy na pustynie Gobi.

Cena: 15 423 zł. Szczegóły na stronie Wakacje.pl.

Chiny i Mongolia Wewnętrzna

Ostatnia propozycja to wycieczka objazdowa, podczas której będziemy mieli możliwość zwiedzenia ziem historycznej Mongolii. Pierwsze dwa dni spędzimy w Pekinie. W planach jest również Baotou, Pustynia Gobi, Erdos, Stepy Mongolii Wewnętrznej, Hohhot, Datong, Taiyuan oraz Pingyao.

Cena: 9 489 zł za 15 dni. Szczegóły na stronie TraveliGo.pl.

AF

 • Śr., 04-01-2012 Gość
  Marzy mi się taka wycieczka Chiny zwiedziłam nad Mongolią leciałam ale na tą na 2 osoby troche pójdzie kasy.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 05-01-2012 Gość
  Tam mnie jeszcze nie było
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 24-04-2013 Piotrek
  Wycieczki są ok ale na Egipit albo Tunecję. Do Mongolii lepiej jechać na tramping. Na mongolia.com.pl jest kilka propozycji. Podczas takiej wyprawy jest i jazda pociągiem, i konno, i uazem, motorem itp. To jest to!
  Odpowiedz Zgłoś