Audiofilska przenośna karta dźwiękowa HiFiMan HM-101

2 Komentarze
4 Zdjęcia
Środa, 11-01-2012

W elektronicznym świecie muzyki, którym ostatnio zawładnęła mania miniaturyzacji, wcale nie trzeba zdawać się na podzespoły, które producenci upakowują do laptopów, nettopów i tabletów, a mimo to wydobywający się z nich dźwięk woła o pomstę do nieba. Sytuację (i uczy) uratować może przenośna karta dźwiękowa na USB.

Za całkiem przyzwoitą cenę zaopatrzyć się można w kartę legendarnej w USA marki HiFiMan. Urządzenie waży 27 gram i mierzy zaledwie 6 centymetrów. HM-101 wyposażono w audiofilski przetwornik cyfrowo-analogowy Burr-Brown PCM2702, stosowany w dużo droższych konstrukcjach (dzięki czemu generuje dźwięk o dużo wyższej jakości od jakiejkolwiek standardowej karty dźwiękowej w laptopie lub komputerze PC), wzmacniacz słuchawkowy TDA1308 i wyjście liniowe dla głośników komputerowych lub wzmacniacza stereo. Taki drobiazg jest w stanie nadać utworom głębie akustyki, ciepłą, analogową barwę dźwięku i sprawić, że muzyka zyska zupełnie nowy wymiar. Karta dzięki liniowemu wyjściu HM-101 może spełniać pełnoprawną rolę źródła analogowego dźwięku dla aktywnych głośników komputerowych lub wzmacniacza stereo podłączonego do kolumn stereo. Do działania nie wymaga sterowników.

Cena: 199 zł. Do kupienia w autoryzowanych punktach sprzedaży.

http://hifiman.pl/

AG

 • Wt., 07-02-2012 komputermaniak
  bez dzwieku przestrzennego i bez wejścia?
  stosunek sygnału do szumów 96 dB to jest tylko reklama nie ma tu żadnych super parametrow wyższych niż w przeciętnym PC,....................................................................................... standard teraz to: ASUS Xonar Essence a w cenie tego malego gniota mamy wersję D1 która ma wyższe parametry
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 19-05-2012 Maniek
  Fajna karta - kolega ma i jest zadowolony.
  Odpowiedz Zgłoś