Biustonosz przyszłości wykryje raka piersi

3 Komentarze
1 Zdjęcie
Środa, 17-10-2012

Wkrótce na rynek trafi bielizna, która będzie ostrzegać przez nowotworem i monitorować piersi. Wygląda jak zwykły, sportowy biustonosz, w którym można uprawiać jogging. Jest jednak skuteczniejszy od mammografu i droższy od koronkowej bielizny najlepszych marek.

Wymyślony i zaprojektowany przez Dr. Elias Siores z brytyjskiego University of Bolton w 2007 roku wynalazek był przez ostatnie lata testowany i poprawiany przez firmę First Warning Systems. Pierwsze testy wykazały, że skuteczność stanika wynosi około 90 %. To doskonały wynik biorąc pod uwagę, że przeciętny tradycyjny mamograf wykrywa nowotwory w 70 % przypadków. Co więcej inteligentny stanik jest w stanie zidentyfikować rozwijający się nowotwór nawet sześć lat wcześniej niż znane dotychczas urządzenia.

Jak działa? Na bieżąco sprawdza temperaturę w różnych partiach biustu. Dane są zbierane i wysyłane na platformę on-line, gdzie można je codziennie analizować. Kobieta lub jej lekarz mogą stale śledzić potencjalne zmiany i diagnozować rozwój guza.

Produkt ma trafić na rynek już w 2013 roku.