Bogata komunia, choć niekoniecznie duchowo

69 Komentarzy
1 Zdjęcie
Czwartek, 17-05-2007

Bogata komunia, choć niekoniecznie duchowo

Sezon komunijny rozpoczęty. Trwa szaleństwo przygotowań... i zakupów.

Jak donosi Dziennik (12-13.05.2007, str. 14), dorośli gotowi są wydać nawet po kilka tysięcy złotych na najnowsze gadżety. Z półek sklepowych znikają notebooki, konsole do gier, telewizory LCD i telefony komórkowe. Podobno w tym roku jest też moda na kucyki. Za małego konika zapłacić trzeba około 2 000 zł.

Jedna z firm doradców inwestycyjnych sugeruje, aby zacząć odkładać pieniądze i zamiast rower na komunię, kupić dziecku samochód na 18-te urodziny.

Wiem coś o tym. Na komunię dostałem w gotówce równowartość dwóch motorynek. Po paru latach ta kwota nie starczyłaby na trąbkę do roweru.

MW

 • Pn., 21-05-2007 gość
  popieram wszystkie wypowiedzi to co sie dzieje to czysty snobizm porazka!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 22-05-2007 żell.
  Dla mnie ta cała aura komunijnego niepokoju jest conajmniej śmieszne. Mam okazję widywać pół-mdlące mamusie z córeczkami w sklepach, tarmoszące się o malutki dodateczek. 'trendy' w tym roku, jest ŻYWY wianek, i wszyscy dostają wściku, żeby go mieć.
  Drodzy Państwo, proszę mi wybaczyć szczerość, ale bardzo mnie śmieszą małe komunijne gówniary rozlatane po galeriach handlowych ,siejące teksty pt. 'Jak mnie stary w tym zobaczy, to mu gacie z wrażenia spadną.' .
  Skutkiem działań chorych umysłowo mamusi i tatusiów jest też taka sytuacja podczas uroczystości kościelnych młody gówniarz gwizda przeciągle i mówi na cały kościół: 'Tato, popatrz, ale ładna d**a.'.
  Pozostawiam bez komentarza.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 24-05-2007 gość
  Ja wspominnam komunie bardzo dobrze. :)
  Było wesoło. ;)
  Choć to dawno..bardzo.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 24-05-2007 gość
  Cytuję: "Jak mnie stary w tym zobaczy, to mu gacie z wrażenia spadną."

  Nie sądzę, aby ośmiolatka czy tam siedmiolatka już w tym wieku tak się wyrażała.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 24-05-2007 tabaza
  dlaczego tylko kucyki rozdają?najlepiej zacząć od klaczy dla chłopców i ogierów dla dziewczynek.Nie będzie takiego wydatku na ślub.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 29-05-2007 gość
  gość (Czwartek, 17-05-2007) napisał:  gość (Czwartek, 17-05-2007) napisał:
  po co komu kucyk?? czysty snobizm. W ogole bezsens jesli 9-letnie dziecko ma komorke. Rower na komunie i to jeszcze skladak i pasuje :D
  po co sie tak bulwersujesz, dla ciebie to snobizm super ty tak nie zrobisz, dla mnie to zupelnie normalne aby dziewieciolatki mialy komorke


  i tak widac, ze chciaęłs sie pochwalic, koles to nie chodzi o to, ze kogos stac lub nie stac, bo za 1 zl za telefon po promocji to kazdego stac, wiec nie wysilaj sie, ze tylko ciebie a dla innych to juz luksus, poza tym proponuje juz 3 latkom kupowac komorki,
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 29-05-2007 gość
  żell. (Wtorek, 22-05-2007) napisał:  Dla mnie ta cała aura komunijnego niepokoju jest conajmniej śmieszne. Mam okazję widywać pół-mdlące mamusie z córeczkami w sklepach, tarmoszące się o malutki dodateczek. 'trendy' w tym roku, jest ŻYWY wianek, i wszyscy dostają wściku, żeby go mieć.Drodzy Państwo, proszę mi wybaczyć szczerość, ale bardzo mnie śmieszą małe komunijne gówniary rozlatane po galeriach handlowych ,siejące teksty pt. 'Jak mnie stary w tym zobaczy, to mu gacie z wrażenia spadną.' .Skutkiem działań chorych umysłowo mamusi i tatusiów jest też taka sytuacja podczas uroczystości kościelnych młody gówniarz gwizda przeciągle i mówi na cały kościół: 'Tato, popatrz, ale ładna d**a.'.Pozostawiam bez komentarza.


  Dobrze mówisz
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 30-11-2009 gość
  gość (Czwartek, 17-05-2007) napisał:  Tak dzieje sie dlatego że polskie bydło-Polactwo musi koniecznie sie pokazać. Zastaw się a postaw się. Stara maksyma o Polactwie.


  ale ty jesteś zjebany
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 26-12-2012 Gość
  a ja dostałam tableta i pieniądze 400060
  Odpowiedz Zgłoś
1 ... 3 4 5 6 7