Botoks

56 Komentarzy
1 Zdjęcie
Niedziela, 19-11-2006

Botoks

Czas pozostawia na naszej twarzy wiele znaków. Najwidoczniejsze, pod postacią zmarszczek, pojawiają się w wyniku działania różnych czynników, nawet, a właściwie zwłaszcza, pod wpływem naszej mimiki.

Wśród wielu sposobów wygładzania zmarszczek i odświeżania wyglądu, coraz większą popularność zdobywa metoda, znana w medycynie estetycznej już od ponad 20 lat, polegająca na domięśniowej iniekcji odpowiednio dobranych dawek proteiny botulinowej, w wybrane partie twarzy. Zastrzyk powoduje czasowe rozluźnienie mięśni, a przez to uniemożliwia marszczenie się na nich skóry. Wieloletnie badania nad substancją dowiodły wysokiej skuteczności, a także bezpieczeństwa jej stosowania.

Aplikacja botoksu jest zabiegiem prostym, bezbolesnym i niewymagającym specjalnych przygotowań. Iniekcja trwa krótką chwilę, po której z powodzeniem można wrócić do codziennych zajęć. Dlatego zabieg bywa nazywany "lunchowym". Efekt widoczny jest już po kilku dniach i utrzymuje się przez okres od 4 do 6 miesięcy. Botoks nie wywołuje działań niepożądanych, można go więc wielokrotnie powtarzać.

Botoks jest wysoce oczyszczonym kompleksem proteinowym uzyskiwanym z proteiny botulinowej typu A, powstającej z bakterii Clostridium botulinum. Ponad czterdzieści lat stosowania toksyny botulinowej typu A w terapii neurologicznej (w leczeniu kręczu karku i u dzieci z porażeniem mózgowym), liczne testy i szczegółowe badania kliniczne potwierdziły, że jest to bezpieczna i skuteczna substancja. Dlatego też zdecydowano się na rozszerzenie jej wykorzystania i wprowadzenie do okulistyki i dermatologii. Od 30 lat botoks jest lekiem stosowanym w okulistyce w leczeniu zeza i kurczu powiek. Jego zastosowanie w dermatologii estetycznej pozwala na korekcję zmarszczek mimicznych.

Razem z wzrastającą liczbą wiernych pacjentów, wzrasta też liczba gabinetów dermatologii estetycznej oferujących zabiegi z użyciem botoksu. Coraz więcej z nich stara się również wyjść naprzeciwko innym oczekiwaniom klientów. Niezwykle oryginalnym i coraz popularniejszym pomysłem na  prezent gwiazdkowy dla bliskiej osoby, jest oferowany przez wiele gabinetów kupon na zbiegi, w tym botoks. Realizacja w wygodnym dla obdarowanego terminie, pozwoli ważnej dla nas osobie poczuć się młodo i jeszcze bardziej wyjątkowo.

Ceny: 900 zł za czoło, 900 zł za dół twarzy. Mniejsze obszary są liczone indywidualnie i przeliczane przez ilość użytego preparatu.

Zabieg wykonasz np. w klinice dr Artura Bromy:

http://www.broma.pl/botox.html

AMG

 • Niedz., 19-11-2006 gość
  PRZESADZILIŚCIE Z RELAMA DR.BROMA . Która partia go popiera?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 19-11-2006 gość
  Robie to od 4 lat wygladam dobrze. Odradzam robienie samemu poniewaz mozna uszkodzic nerw wzrokowy i bedziemy miec opadnieta powieke tylko moze podac fachowiec lekarz.Zabieg wykonac w sprawdzonym gabinecie a nie byle gdzie w koncu to nasza twarz
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 19-11-2006 gość
  robilam i wiem, fajnie przez pierwsze 3 miesiace, ale potem twarz "siada" jeszcze bardziej, wiec znowi i znowu,dzieki, i za kazdym razem 900 zl.Ale jak ktos pracuje twarza czemu nie, ja juz dziekuje wiecej nie chce.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 19-11-2006 ALEKSANDRA
  Ja osobiscie mysle ze to glupota ale sa kobiety co to robia bo za wszelkja cene chca byc mlode a co z szyja rekami i reszta ciala prosze mi odpowiedziec na moje pytanie BOTOX ma jak kazyy inny preparat uboczne skutki
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 19-11-2006 ALEKSANDRA
  a jeszcze jedno wystarczy dobry krem do twarzy i dekoltu i nie potrzeba zadnego BOTOXSU zanim to zrobisz zastanow sie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 19-11-2006 gość

  tak często to chyba zabiegów nie można robić!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 19-11-2006 gość
  gość (Niedziela, 19-11-2006) napisał:  Ludzie toksyna zawsze bedzie toksyna. A propos "rozluznia miesnie" ? raczej je paralizuje!!!! dlatego sie nie kurcza - nie powodujac zmarszczek!!!! i twarz wyglada jak mumia :)  moze i wyglada ale przynajmniej nie ma zmarszczek mam 25 lat i juz robia mi sie glebokie zmarszczki np na czole juz teraz wiem ze w przyszlosci wstrzykne sobie botox bo przeciez nie ma nic piekniejszczego niz niepomarszczona twarz...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 19-11-2006 gość
  a jakby tak wstrzyknal w penisa to tez by wyprostowalo zmarszczki i bylby dluzszy...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 19-11-2006 Undiscovered Girl
  Uważam, że operacje plastyczne to doskonały sposób by człowiek poczuł się i wyglądał, tak jak wyglada jego wewnętrzne ja.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 20-11-2006 Vien
  Botox niestety nie jest cudem, wystarczy malutkie ominiecie odpowiedniego miejsca od wstrzykniecia a mozna wyladowac w kostnicy, co zdarza sie czesciej niz moznaby pomyslec. Zle wstrzykniety Botox moze sparalizowac miesnie i nerwy twarzy oraz przedostac sie mozgu...
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4 5