Botoks

56 Komentarzy
1 Zdjęcie
Niedziela, 19-11-2006

Botoks

Czas pozostawia na naszej twarzy wiele znaków. Najwidoczniejsze, pod postacią zmarszczek, pojawiają się w wyniku działania różnych czynników, nawet, a właściwie zwłaszcza, pod wpływem naszej mimiki.

Wśród wielu sposobów wygładzania zmarszczek i odświeżania wyglądu, coraz większą popularność zdobywa metoda, znana w medycynie estetycznej już od ponad 20 lat, polegająca na domięśniowej iniekcji odpowiednio dobranych dawek proteiny botulinowej, w wybrane partie twarzy. Zastrzyk powoduje czasowe rozluźnienie mięśni, a przez to uniemożliwia marszczenie się na nich skóry. Wieloletnie badania nad substancją dowiodły wysokiej skuteczności, a także bezpieczeństwa jej stosowania.

Aplikacja botoksu jest zabiegiem prostym, bezbolesnym i niewymagającym specjalnych przygotowań. Iniekcja trwa krótką chwilę, po której z powodzeniem można wrócić do codziennych zajęć. Dlatego zabieg bywa nazywany "lunchowym". Efekt widoczny jest już po kilku dniach i utrzymuje się przez okres od 4 do 6 miesięcy. Botoks nie wywołuje działań niepożądanych, można go więc wielokrotnie powtarzać.

Botoks jest wysoce oczyszczonym kompleksem proteinowym uzyskiwanym z proteiny botulinowej typu A, powstającej z bakterii Clostridium botulinum. Ponad czterdzieści lat stosowania toksyny botulinowej typu A w terapii neurologicznej (w leczeniu kręczu karku i u dzieci z porażeniem mózgowym), liczne testy i szczegółowe badania kliniczne potwierdziły, że jest to bezpieczna i skuteczna substancja. Dlatego też zdecydowano się na rozszerzenie jej wykorzystania i wprowadzenie do okulistyki i dermatologii. Od 30 lat botoks jest lekiem stosowanym w okulistyce w leczeniu zeza i kurczu powiek. Jego zastosowanie w dermatologii estetycznej pozwala na korekcję zmarszczek mimicznych.

Razem z wzrastającą liczbą wiernych pacjentów, wzrasta też liczba gabinetów dermatologii estetycznej oferujących zabiegi z użyciem botoksu. Coraz więcej z nich stara się również wyjść naprzeciwko innym oczekiwaniom klientów. Niezwykle oryginalnym i coraz popularniejszym pomysłem na  prezent gwiazdkowy dla bliskiej osoby, jest oferowany przez wiele gabinetów kupon na zbiegi, w tym botoks. Realizacja w wygodnym dla obdarowanego terminie, pozwoli ważnej dla nas osobie poczuć się młodo i jeszcze bardziej wyjątkowo.

Ceny: 900 zł za czoło, 900 zł za dół twarzy. Mniejsze obszary są liczone indywidualnie i przeliczane przez ilość użytego preparatu.

Zabieg wykonasz np. w klinice dr Artura Bromy:

http://www.broma.pl/botox.html

AMG

 • Śr., 13-02-2008 Robert - służacy Bogu, ludziom i
  Dla tych jednak, którzy nie widzą innego wyjścia jak aplikacja "botoksu" czyli wysoce oczyszczonej i rozcieńczonej postaci toksyny wytwarzanej przez bakterię Clostridium botulinum, potocznie zwanej pałeczką jadu kiełbasianego, polecam odwiedzenie tej oto strony internetowej:

  http://www.kolagen.be/kolagen-n…

  a ponadto szukania informacji i pogłebiania swojej wiedzy na interesujące nas tematy (a może i na wszystkie...) aby żyć bardziej świadomie (albo w pełni świadomie...)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 02-03-2008 Lenka
  Chcę zastosować botos, ale czy można go stosować na opadające powieki, czy da to jakiś efekt?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 03-03-2008 gość
  a ja pomimo młodego wieku wiem już dziś że będę sobie robiła ten zabieg,nie oszukujmy sie żyjemy w takich czasach...piękno i młodość ponad wszystko,a ktoś kto mówi ze jest inaczej to chyba epoki pomylił
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 03-03-2008 gość
  o ile sie nie myle to jad kiełbasiany stosuje sie nie tylko do upiększania,ostatnio dentysta przy rutynowej kontroli zaproponował mi to ponieważ "mam przyrost mięśni żwaczy" mi to nie przeszkadza nie bardzo jest nawet widoczne ale kiedy dowiedziałam sie że to jest refundowane jak najbardziej zgodziłam się:)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-03-2008 MEGI79
  Twarz wcale nie wygląda jak maska. Robiłam sobie botoks jakiś miesiąc temu i czuję się rewelacyjnie ! Zero zmarszczek! czoło gładziuchne a kurze łapy odeszły w zapomnienie! Polecam wszystkim! BOTOKS NAJLEPSZY PRZYJACIEL KONBIETY:-)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 10-04-2008 annaiwa
  fanka botoxu (Niedziela, 19-11-2006) napisał:  Kilka dni temu robiłam botox drugi raz w życiu. Efekt rewelacyjny.Kurze łapki + czoło cena 650zł;)To nie artykuł sponsorowany,nie trzeba u bromy.


  gdzie?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 16-07-2008 gość
  SUPER SPRAWA, STAC MNIE NA TO ALE BOJE SIE CZY 'KIEDYS" W PRZYSZLOSCI NIE WYWOLA TO U MNIE SKUTKOW UBOCZNYCH???
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 16-07-2008 gość
  fanka botoxu (Niedziela, 19-11-2006) napisał:  Kilka dni temu robiłam botox drugi raz w życiu. Efekt rewelacyjny.Kurze łapki + czoło cena 650zł;)To nie artykuł sponsorowany,nie trzeba u bromy.


  W JAKIEJ KLINICE U KOGO I GDZIE TO ROBILAS???
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 25-08-2008 alis
  w tamtym tygodniu we środę miałam robiony botoks pod oczami jednak nie jestem usatysfakcjonowana bo nie wszystkie zmarszczki zniknęły
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 25-08-2008 gość
  annaiwa (Czwartek, 10-04-2008) napisał:  fanka botoxu (Niedziela, 19-11-2006) napisał:
  Kilka dni temu robiłam botox drugi raz w życiu. Efekt rewelacyjny.Kurze łapki + czoło cena 650zł;)To nie artykuł sponsorowany,nie trzeba u bromy.
  gdzie?


  gdzie to robiłaś?
  Odpowiedz Zgłoś
2 3 4 5 6