Botoks

56 Komentarzy
1 Zdjęcie
Niedziela, 19-11-2006

Botoks

Czas pozostawia na naszej twarzy wiele znaków. Najwidoczniejsze, pod postacią zmarszczek, pojawiają się w wyniku działania różnych czynników, nawet, a właściwie zwłaszcza, pod wpływem naszej mimiki.

Wśród wielu sposobów wygładzania zmarszczek i odświeżania wyglądu, coraz większą popularność zdobywa metoda, znana w medycynie estetycznej już od ponad 20 lat, polegająca na domięśniowej iniekcji odpowiednio dobranych dawek proteiny botulinowej, w wybrane partie twarzy. Zastrzyk powoduje czasowe rozluźnienie mięśni, a przez to uniemożliwia marszczenie się na nich skóry. Wieloletnie badania nad substancją dowiodły wysokiej skuteczności, a także bezpieczeństwa jej stosowania.

Aplikacja botoksu jest zabiegiem prostym, bezbolesnym i niewymagającym specjalnych przygotowań. Iniekcja trwa krótką chwilę, po której z powodzeniem można wrócić do codziennych zajęć. Dlatego zabieg bywa nazywany "lunchowym". Efekt widoczny jest już po kilku dniach i utrzymuje się przez okres od 4 do 6 miesięcy. Botoks nie wywołuje działań niepożądanych, można go więc wielokrotnie powtarzać.

Botoks jest wysoce oczyszczonym kompleksem proteinowym uzyskiwanym z proteiny botulinowej typu A, powstającej z bakterii Clostridium botulinum. Ponad czterdzieści lat stosowania toksyny botulinowej typu A w terapii neurologicznej (w leczeniu kręczu karku i u dzieci z porażeniem mózgowym), liczne testy i szczegółowe badania kliniczne potwierdziły, że jest to bezpieczna i skuteczna substancja. Dlatego też zdecydowano się na rozszerzenie jej wykorzystania i wprowadzenie do okulistyki i dermatologii. Od 30 lat botoks jest lekiem stosowanym w okulistyce w leczeniu zeza i kurczu powiek. Jego zastosowanie w dermatologii estetycznej pozwala na korekcję zmarszczek mimicznych.

Razem z wzrastającą liczbą wiernych pacjentów, wzrasta też liczba gabinetów dermatologii estetycznej oferujących zabiegi z użyciem botoksu. Coraz więcej z nich stara się również wyjść naprzeciwko innym oczekiwaniom klientów. Niezwykle oryginalnym i coraz popularniejszym pomysłem na  prezent gwiazdkowy dla bliskiej osoby, jest oferowany przez wiele gabinetów kupon na zbiegi, w tym botoks. Realizacja w wygodnym dla obdarowanego terminie, pozwoli ważnej dla nas osobie poczuć się młodo i jeszcze bardziej wyjątkowo.

Ceny: 900 zł za czoło, 900 zł za dół twarzy. Mniejsze obszary są liczone indywidualnie i przeliczane przez ilość użytego preparatu.

Zabieg wykonasz np. w klinice dr Artura Bromy:

http://www.broma.pl/botox.html

AMG

 • Niedz., 16-11-2008 gość
  ja mam 17 lat ale już sobie zaplanowalam, ze jak bede starsza bede sobie regularnie robić botoks no chyba, ze wymysla cos lepszego. Ale jak narazie botoks rządzi :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 23-11-2008 gość
  fanka botoxu (Niedziela, 19-11-2006) napisał:  Kilka dni temu robiłam botox drugi raz w życiu. Efekt rewelacyjny.Kurze łapki + czoło cena 650zł;)To nie artykuł sponsorowany,nie trzeba u bromy.


  hej a powiedz mi w jakim miescie wykonywalas ten zabieg?no i ile masz lat?pozdrawiam
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 30-01-2009 gość
  Podobno w Stanach jet to bardzo popularne i już młode dziewczyny sobie to wstrzykują żeby na starość nie mieć zmarszczek...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 10-04-2009 gość
  A wiecie ze 100g botuliny A może potencjalnie zlikwidować ludzkość : )
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 20-10-2009 gość
  gość (Niedziela, 19-11-2006) napisał:  Jak bede stara tez sobie takie cos zafunduje


  Hihi ja też...ale muszę zmienic zawod, a moze zmienia misnistra oswiaty:)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 31-12-2010 gość
  ALEKSANDRA (Niedziela, 19-11-2006) napisał:  a jeszcze jedno wystarczy dobry krem do twarzy i dekoltu i nie potrzeba zadnego BOTOXSU zanim to zrobisz zastanow sie


  nic m
  nie da nawet najlepsz krem!!!!!
  Odpowiedz Zgłoś
1 ... 2 3 4 5 6