Buddyjscy mnisi z Louis Vuitton w prywatnym samolocie

0 Komentarzy
3 Zdjęcia
Środa, 19-06-2013

Siedzą wygodnie na skórzanych fotelach w prywatnym samolocie, na nosie mają stylowe aviatory, w uszach słuchawki, a na siedzeniu obok położyli bagaż Louis Vuitton

W sieci pojawił się krótki filmik, którym buddyjscy mnisi, na co dzień mieszkańcy skromnego klasztoru w Tajlandii, dokumentują swoją podróż. A że jest to podróżowanie z klasą, w mediach zawrzało. Zwłaszcza, że na pokładzie samolotu znalazł się opat klasztoru, który na stronie kościoła umieścił znamienne zdanie: „prawdziwym celem głoszących nauki Buddy jest nie posiadać w ogóle żadnych przedmiotów”.

Religijni koneserzy luksusu zostali ostro zganieni przez władze Krajowego Biura Buddyzmu, które przypominają, że buddyzm to 2600-letnia religia oparta w znacznej mierze na zasadach ascezy. 

Współczesność stała się ogromnym wyzwaniem dla dawnych zasad i tradycji. Życie bez zdobyczy nowoczesności wymaga dużej wiary i samodyscypliny, a te - jak się okazało - nie są cechami wszystkich mnichów. Władze biura do spraw buddyzmu podkreślają również, że znaczna część drogich dóbr materialnych, które trafiają w posiadanie duchownych, jest zupełnie niepotrzebnym podarunkiem od wiernych. 

W ubiegłym roku naganę otrzymało około 300 mnichów i nowicjuszy z ponad 61 tysięcy żyjących w Tajlandii. Kilku z nich zostało usuniętych z grona duchownych. Reprymendy dotyczą głównie najbardziej podstawowych ludzkich słabości, a więc alkoholu, seksu, wymuszeń i zamiłowania do sportowych samochodów. Pojawiły się również oskarżenia o oszustwa i stosowanie czarnej magii. 

Wygląda więc na to, że majątek polskich, chrześcijańskich duchownych nie jest niczym odosobnionym. A drogie życie jest jak narkotyk, uzależniać może wszystkich bez względu na boga, w którego wierzą.  

AW

Buddyjscy mnisi z Louis Vuitton w prywatnym samolocie

Buddyjscy mnisi w prywatnym samolocie

  • Buddyjscy mnisi z Louis Vuitton w prywatnym samolocie
  • Buddyjscy mnisi z Louis Vuitton w prywatnym samolocie
  • Buddyjscy mnisi z Louis Vuitton w prywatnym samolocie