Chińczycy produkują genialne dzieci

12 Komentarzy
4 Zdjęcia
Niedziela, 07-04-2013

Made in China kojarzy się raczej z produktami wątpliwej jakości. Teraz zwrot ma nabrać innego znaczenia. W Instytucie Genetyki w Pekinie trwają prace nad genialnymi dziećmi. Co prawda są one w fazie początkowej, ale całość brzmi naprawdę niepokojąco. Naukowcy pobrali już próbki DNA od 2 tys. najbardziej inteligentnych ludzi na świecie, by odnaleźć geny (a konkretniej allele, czyli ich różne wersje) odpowiedzialne za iloraz inteligencji.

Chińczycy wybrali naukowców pochodzących z Państwa Środka, Europy oraz USA. Zdecydowali się np. na osoby zajmujące się pracą naukową, tworzące publikacje i posiadające dyplomy liczących się szkół. Próbki posłużą im do badań nad genomami i poziomem inteligencji potencjalnego zarodka, a konkretnie człowieka, który by się urodził, jak czytamy na łamach „Vice”, po wyborze najzdolniejszej zygoty.

- Dowolna para może mieć szereg jajeczek zapłodnionych w warunkach laboratoryjnych, z użyciem nasienia ojca i komórki jajowej matki. Można zbadać każdy z embrionów i ustalić, który z nich będzie najbystrzejszy. Będzie to takie samo dziecko jak to które powstałoby naturalnie, ale jednocześnie będzie najmądrzejszym możliwym jakie para mogłaby mieć spośród np. 100 dzieci – wyjaśnia w wywiadzie dla „Vice” Geoffrey Miller z Uniwersytetu Nowojorskiego, a jednocześnie jedna z osób, od której pobrane zostały próbki DNA.

Naukowcy nie robią tego oczywiście bezinteresownie. Inteligentniejsze społeczeństwo to jednocześnie lepsze wyniki ekonomiczne. Wybitne jednostki tworzyć będą produkty i usługi podlegające opatentowaniu. Pracownicy będą bardziej produktywni, a ich projekty – innowacyjne. To wszystko, jak podkreśla Geoffrey Miller, przełoży się na konkurencyjność Państwa Środka.

Na efekty będzie trzeba poczekać jednak kilkadziesiąt lat. Urodzić muszą się kolejne pokolenia inteligentnych Chińczyków. Dopiero wtedy będzie można mówić o wybitnym społeczeństwie, a nie jedynie wybitnych jednostkach. Przeciętny poziom IQ ma wzrosnąć o 5-15 punktów.

MM

Chińczycy produkują genialne dzieci

Najpierw polityka jednego dziecka, teraz produkcja genialnych dzieci, co następne?

 • Chińczycy produkują genialne dzieci
 • Chińczycy produkują genialne dzieci
 • Chińczycy produkują genialne dzieci
 • Chińczycy produkują genialne dzieci
 • Sob., 23-03-2013 tango
  TO jest straszne.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 23-03-2013 zdenek
  Ciekawe czy pomyśleli o tym, że inteligentne społeczeństwo będzie chciało obalić dyktaturę i walczyć o prawa dla dzieci, pomijane w Chinach.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 23-03-2013 qwertyuiopplkjhgfdsaxcvbnm
  jak stworszycie takie dzeicko to chętnie jedno kupię

  hahahahahahahahahahaha bedzie kujonem w szkole hahahahihihihihiheheheheh… a tak serio powalło ichchyba
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 23-03-2013 ´1
  lol
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 23-03-2013 hehehe
  nie powaliło tu nikogo, o to właśnie chodzi w inżynierii genetycznej! Gdyby nie chore zakazy nakładane przez kościół to i u nas możnaby bez problemu pracować nad usprawnieniem niedoskonałej genetyki ludzkiej, nie tylko tworzyć genialne dzieci, ale także zapobiegać chorobom i wadom genetycznym!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 23-03-2013 Osiągnięcie genetyki
  Został wyselekcjonowany genetycznie typ Chińczyka, któremu wystarcza do jedzenia 1 miseczka ryżu dziennie, za którą zapierdala cały dzień w robocie, za grosze.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 23-03-2013 Gość
  pomysł jest niezły, jednak w praktyce nie ma szans na powodzenie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 23-03-2013 Gość
  ja chce takie badanie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 23-03-2013 magister
  Jestescie głupki;)
  To piękne, dzięki takim badaniom może udać sie osiągnac długowiecznośc (jesli nie niesmiertelnosć). Faktycznie ejdnak takie badania wymagaja nieco ligberalizmu i komunistyczny moloch ma wieksze szanse niz skrepowana religia Europa.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 24-03-2013 Gość
  masakra
  Odpowiedz Zgłoś
1 2