Czarne karty kredytowe

31 Komentarzy
3 Zdjęcia
Piątek, 11-07-2008

Czarne karty kredytowe W dobie, kiedy każdemu bank proponuje kartę kredytową, a do złotej wymagane są zarobki w najlepszym razie określane jako przeciętne, wartość takich kart płatniczych zdewaluowała się. Największym luksusem są teraz czarne karty kredytowe – kiedy taką pokażesz, nikt Ci niczego nie odmówi.

Na rynku czarny Centurion pojawił się w 1999 roku. Wydawany jest przez oddział American Express – początkowo tylko nowojorski. Teraz ta usługa dostępna jest także dla klientów z Francji, Wielkiej Brytanii czy Rosji. Nie jest to jednak coś, co można zamówić – to bank decyduje o tym, komu ją przyznać. Na całym świecie ma ją około 17 000 osób. 

Czarne karty kredytowe Dwie inne karty o podobnym prestiżu to MasterCard World Signia oraz Visa Infinite. Te są dostępne w Polsce – tę pierwszą oferuje nowy bank BPH oraz Pekao, a Visę Infinite – PKO BP, chociaż nad jej wprowadzeniem pracuje też Noble Bank.

Czarne karty kredytowe Poza oczywistym potwierdzeniem zasobów i pozycji, z posiadaniem takiej karty wiąże się wiele przywilejów. Lepsze poczekalnie na lotniskach, możliwość zamówienia usług krawieckich, zakupy z doradcą, zniżki na Ferrari i Maserati to tylko niektóre z korzyści.

MWW

 • Niedz., 13-07-2008 gość
  a ja mam czarna american express ale wam nie powiem, bo nie chcę się chwalić!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 13-07-2008 gość
  Noble Bank nie pracuje nad wprowadzeniem Infinite ale już ją wprowadził, zaprojektowaną przez pininfarina :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 13-07-2008 gość
  kilka mialam okazje trzymac taka AE w reku... kiedy bylam kelnerka w drogiej restauracji... dziwilam sie, ze jakas taka zalobna:)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 15-07-2008 gość
  a ja mam wszystkie trzy karty i kazdy w mojej rodzinie ma te karty i wszyscy mamy karty ! zadluzajmy sie razem ! niech zyje wysoka inflacja
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 17-07-2008 super Gość
  też takie mam ;]
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 19-07-2008 LUKII
  POLSKA TO JEST LIPA
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 20-07-2008 ehhh
  To wszystko się tylko wydaje takie "cudowne", rzeczywistość jest całkiem inna. Zacznijmy od tego, że większość sklepów nie honoruje tych kart. Z tym luksusem wiążą się również wielkie koszta i to nie tylko dla płacącego ale również dla sklepu, który za każdą transakcje podejmowaną tą karta musi odprowadzać podatek, a podatek od tej karty jest dużo większy niż zwykle zakupy zrobione nią. Spotkałem się nawet z taką sytuacją, że sprzedawca po prostu odmówił sprzedania produktu gdy klient chciał zapłacić za zrobione zakupy (usa-LA-rodeo drive- fendi).
  tak więc warto się zastanowić czy woli się mieć po prostu sprawną kartę normalnie honorowaną wszędzie, nisko opodatkowaną, której się po prostu używa z przyjemnością, czy lepiej się piep*zyc z tym "szapnem".
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 28-07-2008 gość
  smieszne ze pudelek pisze oczyms co nie maja zielongego pojecia ....
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 31-07-2008 gość
  Czarny centurion jest zrobiony z tytau a nie z plastiku jak inne karty. Pozatym centurion ma nieograniczona zdolnosc kredytowa a z dwu pozostalych infinite ma 'tylko' milion.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 04-08-2008 gość
  Nie będąc wymagającym starczy mi Platinium Porsche z BZ WBK :P
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4