Diamentowy Mercedes SL

175 Komentarzy
2 Zdjęcia
Środa, 12-07-2006

Diamentowy Mercedes SL

Kiedy pierwszy milion, a nawet miliard na koncie jest tylko odległym wspomnieniem, warto znaleźć sobie jakieś hobby. Jednym z przyjemniejszych jest zbieranie wyjątkowych samochodów. Nie wiem, czy tym Mercedesem SL o karoserii wysadzanej diamentami (podobno sztucznymi) i z białą futrzaną tapicerką da się normalnie jeździć, ale na pewno prezentowałby się niesamowicie w odpowiednio dużym i ładnie oświetlonym garażu.

Wyobrażam sobie, że mógłby się spodobać Marilyn Monroe, która śpiewała o tym, że diamenty to najlepsi przyjaciele kobiety. A z żyjących – szejk Hamad Bin Hamdan Al Nayhan, założyciel pierwszego narodowego Muzeum Automobilizmu w Dubaju, posiadacz imponującej liczby aut, w tym siedmiu mercedesów, stworzonych specjalnie dla niego w siedmiu kolorach tęczy (włącznie z tapicerką), mógłby się tym lśniącym cudem zainteresować.

Diamentowy Mercedes SL

Cena tego konkretnego pojazdu nie jest znana. Zwykły Mercedes SL, bez diamentów, kosztuje w salonie w zależności od wersji: od 378 000 zł do 965 000 zł.

http://www.mercedes-benz.pl/mb/osobowe/roadkabrio/klasasl/index.jsp

AMG

 • Śr., 12-07-2006 gość
  49
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-07-2006 Miśka
  podobny do mojego :P nic nadzwyczajnego
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-07-2006 gość
  hue z was i tyle
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-07-2006 gość
  Jaka chała, kobieto! To świetna niemiecka fura. Diamenty są lekkie, więc raczej nie wpływają negatywnie na osiągi pojazdu. I to nieprawda, że zaraz by ukradli - nie mieliby po co! Po pierwsze, kto by to od nich kupił? Policja natychmiast wiedziałaby, że wóz jest kradziony, bo to auto się wyróżnia. Diamenty też się nie bardzo nadają na sprzedaż. Są to diamenty produkowane sztucznie, o bardzo małych rozmiarach - takie, jakie są używane np. w wiertłach dentystycznych, albo w nożach do cięcia szkła. Ich wartość jest minimalna; niewiele większa, niż zwykłego szkła. Ale wyglądają pięknie, to fakt.

  P.S. Nie wiem, czy wiecie, ale cena diamentów naturalnych jest podtrzymywana sztucznie na wysokim poziomie. Chodzi o to, że na świecie ich wydobyciem zajmuje się tylko jedna firma (De Boers) i to ona dyktuje ceny - ogromna większość wydobytych diamentów trafia nie na rynek, lecz do sejfów. Gdyby wszystkie zasoby wypuścić na rynek w jednej chwili, to na jakiś czas cena diamentów zrównałaby się z ceną szkła.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-07-2006 Warszawa
  mam takiego...oczywiscie bez diamentow :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-07-2006 gość
  śliczny jest ten mercedes :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-07-2006 gość
  A ja uwarzam że niektórzy tylko zazdroszczą!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-07-2006 Majkello
  Widziałem auto jakiegos innego szjka tez z Dubaju ale on posiadał Audi A8 z nadwoziem z czystego polerowanego srebra... Auto maaaaz wyjebane... A to jest takie se
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-07-2006 UrbaaN
  łe tam taki to u mnie na podjeździe stoi.
  phi!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-07-2006 gość
  fajny i chce go miec.
  Odpowiedz Zgłoś
3 4 5 6 7 ... 18