Dior ma nowego projektanta

1 Komentarz
2 Zdjęcia
Środa, 11-04-2012

Po roku bezkrólewia, pałeczkę głównego projektanta domu mody Dior przejmuje Raf Simons. Następcę zwolnionego Johna Galliano nieoficjalnie ogłaszaliśmy już w grudniu ubiegłego roku. Informacja nie była jednak wtedy potwierdzona i oficjalna. Decyzja zapadła i została podana do wiadomości publicznej w wielkanocny poniedziałek. Przedstawiciele paryskiego domu mody w wydanym komunikacie Simonsa określają jest jako „jeden z największych talentów współczesnej mody”, który rozpoznawalny styl marki wprowadzi w XXI wiek.

Simons był jednym z najpoważniejszych kandydatów na to najbardziej prestiżowe stanowisko w branży mody. Ostatnie 7 lat projektant spędził pracując z sukcesami nad kolekcjami Jil Sander. Temat przejścia do Diora nasilił się szczególnie mocno nieco ponad miesiąc temu, gdy Raf Simons zaprezentował swoją ostatnią kolekcję dla Jil Sander i ogłosił, że rozstaje się z marką. Nowoczesny minimalista, który ciągle umie zaskakiwać. Wielbiciele wyraźnie osadzonego w przeszłości retro romantyzmu autorstwa Galliano mogą się czuć zaniepokojeni. Angaż Simonsa pozwala sądzić, że za kilka miesięcy Dior zaprezentuje nam nowe i nowoczesne oblicze.  

Raf Simons objął stanowisko dyrektora artystycznego odpowiadającego za damską kolekcję ready-to-wear, haute couture i akcesoria. Belg jest szóstym projektantem Diora. Wcześniej tę pozycję zajmowali założyciel domu mody – Christian Dior, Yves Saint Laurent, Marc Bohan, Gianfranco Ferre i John Galliano. Debiut Simonsa pod sztandarami Diora będziemy oglądać podczas paryskiego tygodnia mody haute couture w lipcu.

Czeka nas w wielkiej modzie wyjątkowo interesujący rok. Po serii przetasowań na najważniejszych stanowiskach, poza debiutem Simonsa dla Dior, oglądać będziemy również kolekcję Heidi Slimane, który objął niedawno pozycję projektanta domu Yves Saint Laurent oraz powrót Phoebe Philo z Celine, która zrobiła sobie przerwę od wybiegów, by urodzić trzecie dziecko.

AW

  • Śr., 11-04-2012 mary
    ma wielkie zdolnosci idobra posade tak to bywa
    Odpowiedz Zgłoś