Do miasta na emeryturę

0 Komentarzy
4 Zdjęcia
Wtorek, 03-09-2013

Nordic walking na podmiejskim osiedlu i spotkania w świetlicy - jeśli życie emerytów kojarzy się komuś wyłącznie ze spokojnym, nudnym życiem pod miastem, niewiele wie o tym, jak organizują sobie oni czas. Wśród zamożniejszych emerytów na topie są nie tylko wycieczki, ale także przeprowadzki z terenów podmiejskich do centrów miast.

Emeryci porzucają życie na przedmieściu. Powód? Swoje złote lata wolą przeżyć tam, gdzie dzieje się więcej. Jak przyznaje w rozmowie z redakcją Fox Business rzeczniczka Amerykańskiego Związku Emerytów Nancy Thompson, przeprowadzkę do miasta rozważają głównie ludzie przedsiębiorczy, mający na koncie odpowiednią ilość pieniędzy. Dla nich to rodzaj odmiany i ucieczka od takiego życia, jakie wiedli, kiedy realizowali się zawodowo.

Dla starszych ludzi, przyzwyczajonych do życia na terenach podmiejskich, przeprowadzka do miasta może być czymś ekscytującym. Szersza oferta kulturalna, liczne kawiarenki, parki miejskie - to zaledwie kilka czynników przemawiających za życiem w mieście. Przeprowadzka często wiąże się jednak z pewnymi niedogodnościami. W rzeczywistości oznacza ona zwykle mieszkanie czy dom o mniejszym metrażu niż na przedmieściach, a jednocześnie podobne koszty utrzymania.

Emeryci decydujący się na przeprowadzkę do miasta powinni mieć na uwadze co najmniej kilka czynników. Istotny jest dostęp do opieki zdrowotnej, rodzaj oferty kulturalnej w okolicach zamieszkania, a konkretnie to, czy skierowana jest ona do emerytów czy raczej do młodszych odbiorców, a także odległość od kupionej czy wynajmowanej nieruchomości innych miejsc, w których emeryci mogą spędzać czas.

Rozważyć powinni oni ponadto kwestie komunikacji publicznej oraz to, czy dotarcie do istotnych miejsc nie wymaga np. chodzenia po wielu schodach. Mieszkanie w mieście to zwykle nie parterowy dom, opłaca się jednak kupić lokum na parterze czy pierwszym piętrze, z którego blisko będzie zarówno do lekarza, jak i do sklepów czy stacji metra.

Choć mawia się, że nie przesadza się starych drzew, stwierdzenie zaczyna się wydawać mitem. Kiedy jedni wolą odpoczywać w swoich rodzinnych stronach, inni stawiają na zmianę miejsca zamieszkania i aktywne korzystanie z życia. Więcej o przeprowadzkach emerytów pisaliśmy TU

MM

Do miasta na emeryturę

Emeryci chętnie opuszczają przedmieścia na rzecz centrów miast

  • Do miasta na emeryturę
  • Do miasta na emeryturę
  • Do miasta na emeryturę
  • Do miasta na emeryturę