Dobry design: psie rzeźby z części rowerowych

1 Komentarz
12 Zdjęć
Sobota, 05-01-2013

Tego, że absolwentami Parsons School of Design w Nowym Jorku są ludzie wybitnie utalentowani, nie trzeba chyba nikomu udowadniać. Kształcił się w niej sam Marc Jacobs. Dyplom z projektowania ubioru otrzymała tam także izraelska artystka Nirit Levav Packer, o której głośniej zrobiło się dopiero niedawno. Jednak rozgłosu nie nadały jej stroje, a psy z recyklingowych części rowerowych.

Nirit Levav Packer ze starych części tworzy rzeźby przedstawiające psy naturalnej wielkości. Artystka zawodowo zajmująca się projektowaniem sukni ślubnych porzuciła pracę na kilka miesięcy. Tkaniny zamieniła na metalowe łańcuchy, pedały, przekładnie i siodełka, zebrane w garażach i sklepach rowerowych w Tel Awiwie. Wszystko to za sprawą starego roweru, który zauważyła w sklepie należącym do jej syna.

Psy, będące nie tylko tematem jej kolekcji HOW WOW, ale i ulubionymi zwierzętami w ogóle, wykonała w różnych pozycjach: siedzącej, leżącej czy idącej. Ich twórczyni postawiła na psy rasowe, m.in. spaniela, pudla czy jamnika, którego pysk jest starym siodełkiem, a łapy pedałami.

Jej rzeźby znajdują nabywców na całym świecie. W zależności od rozmiaru i stopnia złożoności, sprzedają się za kwoty od ok. 3,5 do 35 tys. złotych.

http://www.niritlevav.com

MM