Dobry design: rzeźby z papieru Irvinga Harpera

1 Komentarz
20 Zdjęć
Piątek, 26-10-2012

Z papieru rzeźbi od 1964 roku, na koncie ma około 500 prac, a tworzy, by łagodzić stres. Irving Harper, jeden z najważniejszych projektantów XX wieku, widocznie ma dużo stresu lub... bardzo kreatywny umysł.

Współtwórca sofy marshmallow stworzonej w 1956 roku z 18 plastikowych poduszek, będącej przełomowym momentem w historii nowoczesnego designu, zwykle pozostawał w cieniu. Nie działał pod własną marką, lecz dla firmy Herman Miller. Dlatego choć włożył serce w znane projekty, jak np. Zegar Ball, to George Nelson jest wymieniany jako ich autor.

W lutym przyszłego roku premierę będzie miała poświęcona Irvingowi Harperowi monografia. Publikacja ma przedstawić go jako twórcę ikon designu oraz motywów pożądanych do dziś, a także  pokazać rzeźby, które do tej pory nie były prezentowane. Pracom tym, wypełniającym jego dom, poświęcona ma być druga część książki.

Irving Harper jako kreatywny umysł już około 50 lat temu przewidział, w jakim kierunku podążać będzie design. Jego wizje nieustannie znajdują nowych miłośników, są ponadczasowe i wpisują się w nurt współczesnego designu. A rzeźby z papieru są na tyle piękne, że pozostaje pozazdrościć tym, którzy z origami są za pan brat.

Monografię w promocyjnej cenie ok. 90 zł można zamawiać już teraz na stronie Amazona TU

MM