Dom mody Lacroix kończy działalność

13 Komentarzy
3 Zdjęcia
Wtorek, 08-12-2009

Dom mody Lacroix kończy działalność

Dom mody Lacroix oficjalnie kończy działalność. Paryski sąd gospodarczy orzekł, że w przyszłym sezonie kolekcje haute couture i prêt-á-porter nie powstaną. Nie udało się znaleźć inwestora, który uratowałby dom od bankructwa. Zwolnieni zostaną prawie wszyscy pracownicy. Ze 120 zatrudnionych pozostanie około 20.

Wielbiciele projektanta nie tracą nadziei. Marka Lacroix jako taka nie przestaje bowiem istnieć. Nadal sprzedawane będą perfumy i akcesoria z podpisem słynnego krawca. Szef firmy Nicolas Topiol stwierdził, że z ulgą przyjął decyzję sądu. Udało się uchronić firmę przed całkowita likwidacją, a więc nadal pozostaje nadzieja, że znajdzie się zainteresowany kupiec i inwestor.

Unikatowy styl Christiana Lacroix zachwycał od ponad 20 lat. Problem w tym, że dom mody właściwie nigdy nie przynosił zysków (22 lata funkcjonowania wypracowały około 150 milionów euro długu). Wyrafinowane, ekstrawaganckie i bajkowe, a przede wszystkim niesamowicie drogie kreacje nie były w stanie obronić się poza wybiegiem. Artystyczna wizja kreatora nie przekładała się na pieniądze. Dług narastał i w 2005 roku będąca właścicielem grupa LVMH sprzedała dom rodzinie Falic. Kryzys ekonomiczny przyspieszył nieuchronny upadek i mimo zainteresowania (najpoważniejszymi potencjalnymi kupcami byli szejk Hassan Bin Ali al-Nuaimi i Bernard Krief), nikt nie pokusił się o zainwestowanie.

Dom mody Lacroix kończy działalność

Dom mody Lacroix kończy działalność

Agencja Forum

AW

 • Czw., 10-12-2009 gość
  A fdla mnie bomba, dzisiaj na brandalley wyprzedaz kolekcji Lacroix przecenionej o 85 %. Zakiety z ponad 2000 tys. funtow na 290. I bajlando
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 10-12-2009 Blair Waldorf
  [*]
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 10-12-2009 gość
  Sam jesteś debilny! Nieudacznik - projektant tworzył do nieczego się nie nadające szmatki więc dobrze że spalajtował. Może H&M kupi prawa do jego marki i będzie tym sygnować swoje kolekcje. I dobrze - takie sąprawa rynku.
  gość (Wtorek, 08-12-2009) napisał:  DEBILU TO NIE SA KOLEKCJE DO TRAMWAJU KTORYM JEZDZISZ CODZIENNIE BO JESTES NIEUDACZNIKIEM I TYLKO KRYTYKOWAC POTRAFISZ!!!

  dyslekcjajestuleczalna (Wtorek, 08-12-2009) napisał:
  gość (Wtorek, 08-12-2009) napisał:

  I dobrze! Co to za projektant, który nie potrafi stworzyć niczego, co dałoby się założyć poza wybiegiem.


  Co za gamonie tutaj sie wpisuja! czy czytac po prostu nie umiesz ?Mial tez kolkcje prêt-á-porter !!!!!!


  Odpowiedz Zgłoś
1 2