Domy z własnym mikrobrowarem

2 Komentarze
4 Zdjęcia
Wtorek, 10-09-2013

W przypadku nieruchomości powiedzenie "nawarzyć sobie piwa" nie musi oznaczać niczego karygodnego. Wręcz przeciwnie - dla miłośników złotego trunku to same przyjemności. Większość z nich nie pogardziłaby w końcu domem z własnym mikrobrowarem.

425 tys. funtów - tyle kosztuje najtańszy dom dla miłośników piwa wyróżniony przez "The Telegraph". Biorąc pod uwagę, że to ponad 2,12 mln złotych, nieruchomość z mikrobrowarem nie należy do najtańszych przyjemności. Zwłaszcza, że zwykle jest ona domem zabytkowym, który przed zamieszkaniem w nim należy wyremontować.

Domy wyposażone w mikrobrowar przeznaczone są dla pasjonatów. Wciąż częściej słyszy się o nieruchomościach z własnymi winnicami, ale wystarczy lepiej rozejrzeć się, by dostrzec, że równie imponujące są przydomowe warzelnie. Piwo własnej produkcji, tak samo jak i wino, podać można gościom lub nawet wykorzystać komercyjnie.

Nieruchomości z warzelnią, podobnie jak wszelkie inne uchodzące za luksusowe, wyposażone są w baseny, korty tenisowe, ogrody i kilka sypialni. Od większości domów różni je jednak data powstania. Warzelnie istnieją głównie w tych, które zbudowano nie dziesiątki, a często setki lat temu.

Czy domy z własnym browarem okażą się nową modą? Według danych Kampanii na rzecz Prawdziwego Ale liczba browarów w latach 2002-2012 podwoiła się, przy czym w ostatnim roku tego okresu powstało ich aż 158.

MM

Domy z własnym mikrobrowarem

Nowy trend. Domy z własnym mikrobrowarem

 • Domy z własnym mikrobrowarem
 • Domy z własnym mikrobrowarem
 • Domy z własnym mikrobrowarem
 • Domy z własnym mikrobrowarem
 • Wt., 10-09-2013 Sylwek
  Mieć taki własny browar to coś, a jakby tak mieć jeszcze do tego własne maserati grandturismo. Męskie spełnienie marzeń... własne piwo i świetny samochód. Chyba wtedy nawet kobiety do szczęścia nie potrzeba. Co myślicie?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 10-09-2013 Marcin P
  Sylwek (Wt., 10-09-2013) napisał:

  Mieć taki własny browar to coś, a jakby tak mieć jeszcze do tego własne maserati grandturismo. Męskie spełnienie marzeń...

  własne piwo i świetny samochód. Chyba wtedy nawet kobiety do szczęścia nie potrzeba. Co myślicie?  Mi nawet kobiety nie sa potrzebni do szczescia...wole facetow..hihi
  Odpowiedz Zgłoś