Drewniany dom przyszłości

Tagi: dom, drewno
5 Komentarzy
2 Zdjęcia
Poniedziałek, 03-07-2006

Drewniany dom przyszłości

Prosty i niedrogi, a zarazem ciekawy. Projektanci z kopenhaskiej firmy ONV Architects zrywają z tradycyjną, romantyczną koncepcją drewnianych domków. Zamiast tego zaprojektowali drewniany dom będący połączeniem funkcjonalności i nowoczesnej architektury wnętrz.

Dom musi być funkcjonalny i zapewniać warunki do jedzenia, snu, kąpieli i wypoczynku. Jednocześnie koszt budowy musi być osiągalny dla przeciętnej rodziny. W związku z tym pozbyto sie zbędnych detali i postawiono na materiały o wysokiej jakości, takie jak modrzew syberyjski na pokrycie dachu, jesionowe drewno na podłogę i naturalny kamień, z którego wykonane są kafelki w łazience.
 
W rezultacie powstał minimalistyczny dom „złagodzony” modrzewiem syberyjskim widocznym z zewnątrz. Drewniane elewacje rozdzielone są dużymi oknami zapewniającymi znakomity widok i wrażenie, że otoczenie „wchodzi” do wnętrza domu. We wnętrzu dominują przestrzenie otwarte, nie marnowano miejsca na długie korytarze. W dodatku dom jest łatwy do przeniesienia.

Dom ONV jest dostępny w rozmiarach – 60, 86, 103, 134, 138, i 170 metrów kwadratowych. Można go też zbudować w wariancie dwukondygnacyjnym. Ceny zaczynają się od o 5,500 zł za metr kwadratowy.


http://www.boconcept.pl/Drewniany_dom_przyszłości-31603.aspx

Drewniany dom przyszłości

MW

 • Pt., 07-07-2006 gość
  bardzo fajny domek :) naprawde mnie sie podoba :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 07-07-2006 Jordan
  Wyglada jak pudelko!! Ale mamy XXI wiek i takie teraz domy sie bedzie budowalo:] Ja wole standardowe polskie domki, moga byc dworki i z duzym ogrodkiem:)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 12-12-2006 3dk
  to rzeczywiscie domy przyszlosci!!, chcialabym zeby wokol nas byly takie obiekty! a nie krasnoludy i kartofle- okazy marnych architektów i budowlanców, które straszą paskudnymi formami i materiałami wykonczeniowymi. marze o domu, który widac na zdjęciu obok, prosta- konkretna bryła i świetny- ekologiczny sposób wykończenia!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 26-03-2007 Isomax
  fantastyczny dom chetnie wybudujemy go w naszym systemie www.isomax.com.pl.. z wykorzystaniem energii odnawialnej w domu bedzie system klimatyzacyjno grzewczy na ktory dajemy wieczysta gwarancje. tel. 516981034 GG1044162 e-mail isomax@wp.pl
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 26-02-2011 gość
  szajs-lux
  Odpowiedz Zgłoś