Dubaj mekką ślubów – replika Taj Mahal

4 Komentarze
0 Zdjęć
Czwartek, 11-10-2012

 Kto nie widział jeszcze Taj Mahal w Agrze w Indiach, wkrótce będzie miał okazję obejrzeć zabytek trochę bliżej. A dokładnie replikę Taj Mahal, która powstanie w Dubaju. Bo jak wiadomo w Dubaju wszelkie ekscentryczne i dziwne, a przy tym kosmicznie drogie pomysły są z niezwykłą łatwością przyjmowane i szybko realizowane.

Co więcej Taj Arabia, jak będzie nazywał się kompleks ma być Nowym Miastem Miłości, gdzie będzie można wziąć ślub i zorganizować wesele w iście dubajskim stylu.

Budowa repliki indyjskiego mauzoleum, uznanego za najpiękniejszy zabytek sztuki muzułmańskiej rozpocznie się już wkrótce (w ubiegłym tygodniu odbyła się prezentacja planów budowy) i ma kosztować około $1 mld. 

Oczywiście ma to być obiekt komercyjny, w którym oprócz restauracji, sal balowych na wesela, znajdą się też sklepy, hotel z 300 pokojami, a także kopie Wieży Eiffla, piramid z Gizy i Wielkiego Muru Chińskiego. Kompleks ma być gotowy pod koniec 2014 roku, a deweloperzy liczą, że przyciągnie ogromną ilość nowożeńców i zakochanych z całego świata. Koncept nieco podobny do Las Vegas – repliki zabytków i szybkie śluby.

AWP

 • Czw., 11-10-2012 Gość
  Jaki jest sens brania ślubu w replice muzułmańskiej świątyni?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 14-10-2012 Gość
  do dubaja pojechalabym na wakacje pozwiedzac i zobaczyc to co u nich jest najpiekniejsze,m.in abu dabhi i plaże w muscat, ale nie wiem czy w ogole sa dostepne jakies oferty wyjazdowe np na rejs?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 16-10-2012 gość
  nieźle to wymyślili :) dla turystów wszystko ;) faktycznie może i warto zobaczyć, ale jak ktoś tu napisał rejs byłby super i nawet poszukałam takich ofert i znalazłam na zingtravel.pl.oprócz rejsu gdzie dużo czasu spędza się na statku jest także w planach odwiedzenie lokalnych atrakcji m.in.targ wielbłądów w Fujairah,można się przejść po piaszczystych plażach w Muscat a także inne. to jest coś!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 21-10-2012 Gość
  sensu zadnego to nie ma, a Dubaj idzie w strone tandetnego Las Vegas... czyli wszystko z plastiku.
  Odpowiedz Zgłoś