Eko-gwiazdy z Hollywood cz.1

6 Komentarzy
9 Zdjęć
Środa, 22-08-2012

Stać ich na najdroższe apartamenty, czarterowanie prywatnych odrzutowców i wakacyjne posiadłości w egzotycznych miejscach a za najbardziej ekologiczne osiągnięcie uznają jazdę samochodem hybrydowym... Zielony styl życia nie kończy się na oszczędzaniu energii. Na szczęście nie wszystkie gwiazdy myślą w ten sposób. Są celebryci, którzy naprawdę żyją z poszanowaniem dla środowiska i dają w ten sposób przykład innym. Który amerykańskim gwiazdom ekologia leży na sercu?

Sigourney Weaver jest zaangażowana w działania na rzecz ochrony oceanu. Aktorka była lektorką w serii  filmów dokumentalnych wyprodukowanych przez kanał Discovery ''Planet Earth''.Wspiera też organizacje ekologiczne oraz angażuje się w akcje społeczne dotyczące m.in. emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Jay Leno kolekcjonuje samochody i motocykle. Komik i prezenter trzyma je oczywiście w garażu, którego dach pokryty jest prawie 300 panelami słonecznymi. Korzysta też z turbin wiatrowych, dzięki czemu wytwarza się energia potrzebna na pokrycie potrzeb garażu.

Alanis Morissette z kolei, również zamontowała w domu z panele słoneczne. Oprócz tego jeździ autem hybrydowym, rzadko używa klimatyzacji, ubiera się w odzież wykonaną z materiałów recyklingowych albo konopi. Pierce Brosnan znany jest z tego, że udziela się społecznie. Często uczestniczy w akcjach wspierających kampanie promujące czyste powietrze, wodę, ochronę ssaków morskich czy mokradeł.

Gwiazdy są też gotowe na większe poświęcenia w imię ekologii. Daryl Hannah została aresztowana w 2006 roku, ponieważ przez 3 tygodnie okupowała teren jednego z ogrodów w Los Angeles. Aktorka protestowała przeciwko wycięciu roślin i postawieniu  na tym terenie obiektu komercyjnego. Rosario Dawson natomiast jest wierna zasadzie: nie umawia się z mężczyznami, którzy nie żyją zgodnie z zasadami ekologii.

EM

 • Śr., 22-08-2012 Prawie
  Swietnie ,ze popularyzują eko, staram sie jak mogę zyć zgodnie z zasadami ekologii. Lata cwiczeń przed nami .
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 22-08-2012 minia
  mam zasadę tylko naturalne surowce na moim ciele. len jedwab.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 23-08-2012 Gość
  Czytałem że Hołowczyc jeździ elektrycznym samochodem i chwali go że na starcie ma lepsze przyśpieszenie niż wszystkie rajdówki jakie są
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 24-08-2012 PIC
  Ta cała ekologia to pic na wode !!!!!Ja nie żyję ekologicznie
  Źrę mieso. lubie futra skóre, kupuje w plastikowych opakowaniach i dobrze mi z tym.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 24-08-2012 Gość
  Człowiek pierwotny jeszcze siedział na drzewie. Może byś spróbował.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 04-09-2012 Gość
  Tez bym tak chciała.
  Odpowiedz Zgłoś