Gdzie na narty? Ceny skipassów

7 Komentarzy
4 Zdjęcia
Niedziela, 20-01-2013

Jechać w Polskie góry czy bardziej na południe? A może zdecydować się na Alpy? Wybór stoku, na którym chce się poszaleć, zależy w dużej mierze od tego, ile chce się za zimowe szaleństwa zapłacić. Poza narciarskim sprzętem, noclegami i jedzeniem pod uwagę wziąć trzeba jeszcze ceny skipassów.

Najtańsze byłyby oczywiście narty w Polsce. Ot, choćby ze względu na bliski dojazd i tanie karnety. Cena odzwierciedla jednak warunki – przygotowanie tras czy pogodę, która bywa u nas kapryśna. Polskie góry pod tym względem niestety nie mogą równać się z Alpami. Ponadto, uczniowie rozpoczęli właśnie ferie, na polskich stokach może być więc nieco ciasno. Zwłaszcza, że za chwilę dołączą do nich studenci.

Idealnie przygotowanych tras, przepięknych krajobrazów i komfortowych warunków można oczekiwać po ośrodkach narciarskich w Alpach Szwajcarskich. Te są klasą samą w sobie, ale skipassy (tak samo jak jedzenie i noclegi) są tam kilkukrotnie droższe niż w Polsce. Może to i lepiej – trasy nie są zatłoczone, a w hotelach nie nocują tłumy turystów.

Jeśli nadal nie zdecydowaliście, dokąd wybrać się na narty, podpowiadamy wam, ile mniej więcej kosztują karnety w poszczególnych krajach. Ceny skipassów dla młodzieży zwykle są sporo niższe, a w przypadku zimowych obozów – wliczone w cenę wyjazdu przez biura podróży.

Orientacyjne ceny skipassów (1 dzień dla osoby dorosłej)

Austria – 185 zł
Czechy – 90 zł
Francja – 165 zł
Polska – 80 zł
Słowacja – 145 zł Szwajcaria – 290 zł
Włochy – 160 zł

Propozycje luksusowych, zimowych wyjazdów znajdziecie TUTAJ, wywiad o sprzęcie narciarskim przeczytacie TUTAJ

MM

Gdzie na narty? Ceny skipassów

Urlop zimowy. Wyjazd na narty. Arlberg w Austrii

 • Gdzie na narty? Ceny skipassów
 • Gdzie na narty? Ceny skipassów
 • Gdzie na narty? Ceny skipassów
 • Gdzie na narty? Ceny skipassów
 • Niedz., 13-01-2013 Hannah
  nie porównujmy proszę tylko cen karnetów w Polsce i innych krajach, to po prostu nie oddaje tego, co w tej sumie jest zawarte.
  karnet w Polsce za 80 zł obejmuje stanie w długich kolejkach, pijanych narciarzy stwarzających zagrożenie na trasie oraz innych ludzi, którzy z własnego skąpstwa nigdy nie jeździli z instruktorem jazdy, ale tacy z nich narciarze. . gdzie w naszym kraju mamy dostęp do wielu, świetnie przygotowanych, szerokich, oświetlonych wieczorami tras? NIGDZIE. w każdym innym kraju poziom jest nieporównywalny. pieniądze to nie wszystko. . chodzi o nasze bezpieczeństwo, a przede wszystkim chyba przyjemność z jazdy na nartach. . warto chyba o tym pamiętać . .
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 13-01-2013 Gość
  Bardzo dobry artykuł. w końcu wiem jakie są ceny skipass'ów w europie. wyczerpujący artykuł, nie ma nic do dodania.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 13-01-2013 Nie nie
  Polskie góry i bliski dojazd? Z Poznania jadę min. 6 godz. w polskie góry, do Austrii 8 godz. i jest nieporównywalnie lepiej.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 14-01-2013 Gość
  Polskie góry? na Narty!? nie, nie i jeszcze raz nie!
  Chyba, ze ktoś lubi stać 3 godziny żeby wjechac na kasprowy ... o ile nie da sie wjechac bo właśnie nie wieje
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 24-01-2013 gość
  dla mnie na dłuższy wyjazd tylko narty za granicą. gwarancja warunków, lepiej przygotowane trasy itd. a żeby nie jeździć ciągle w te same miejsca to jadę z zingtravel.pl. mają kilka niezłych ofert m.in. do Gruzji, Andory czy Turcji lub Argentyny. Zwykle oprócz szaleństwa w mniej znanych kurortach są dodatkowe atrakcje jak zwiedzanie górskiej winnicy w Andorze, czy heliski w Gruzji. Teraz muszę się tylko ostatecznie zdecydować na konkrenty wyjazd.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 20-02-2013 adela
  najpiękniejsze widoki zimowe na zdjęciach na http://toster.pl :) ach taka zima to piękna zima, jedynie tego brakuje: http://toster.pl/tost/249090 :D
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 03-03-2013 Moja
  Zgadzam się, że nie ma sensu porównywać cen zachodnich, z polskimi, bo to zupełnie inne warunki. Ja zdecydowanie wolę zapłacić trochę więcej, jak w tym roku, kiedy byłam z Almaturem w Val di Sole, ale mam pewność dobrych warunków i dobrej infrastruktury, a w Polsce, wiadomo....
  Odpowiedz Zgłoś