Homoseksualni turyści wydają więcej

33 Komentarze
4 Zdjęcia
Poniedziałek, 06-05-2013

Branżę turystyczną napędzają nie tylko zamożni muzułmanie, ale także osoby o orientacji homoseksualnej. Badanie przeprowadzone przez Community Marketing Inc. wykazało, że geje i lesbijki podczas podróży wydają ok. 60 proc. więcej pieniędzy niż turyści heteroseksualni.

W ankiecie wzięło udział 5,7 tys. osób z USA. Jej wyniki dowiodły, że homoseksualiści nie oszczędzają ani na domach, samochodach i elektronicznych gadżetach, ani na podróżach. Ich wydatki na wakacje są średnio 57 proc. większe od sum, które na podróże przeznaczają heteroseksualiści.

Badania wykazały także, że 40 proc. spośród homoseksualnych turystów w planowaniu wakacji kieruje się stopniem przyjazności dla gejów i lesbijek. Dla większości ważne są też ciepła pogoda, atrakcje kulturalne, plaże i kuchnia. Dla połowy ankietowanych głównym celem podróży jest relaks, a dla 32 proc. - możliwość spędzenia czasu ze swoim partnerem.

Turystyka LGBT kwitnie od kilku lat. W amerykańskich i europejskich miastach przybywa dzielnic przyjaznych homoseksualistom, certyfikaty Gay Friendly otrzymują kolejne hotele. Więcej informacji na temat turystyki gejowskiej można znaleźć na stronie stowarzyszenia International Gay & Lesbian Travel Association .

Czytaj też: 10 najlepszych miejsc na świecie dla osób o orientacji homoseksualnej
Czytaj też: Bezalkoholowy hotel w Hurghadzie

MM

Homoseksualni turyści wydają więcej

Geje i lesbijki podczas podróży wydają 57 proc. więcej pieniędzy niż turyści heteroseksualni

 • Homoseksualni turyści wydają więcej
 • Homoseksualni turyści wydają więcej
 • Homoseksualni turyści wydają więcej
 • Homoseksualni turyści wydają więcej
 • Pn., 13-05-2013 Gość
  Gość (Pn., 06-05-2013) napisał:

  gosc (Pn., 06-05-2013) napisał:

  Gość (Pn., 06-05-2013) napisał:

  co mnie obchodzą homoseksualiści jeśli nie macie o czym pisać istotnym dla Polaków to wogóle nie piszcie  Jeśli Ci się nie podoba to nie czytaj,


  nikt Ci nie narzuca czytanie tego artykułu.

  Rozluźniające pośladki ciotki. Koledze chodziło o to, że są ważniejsze tematy do opisywania, niż ciągłe epatowanie gejowskimi historyjkami. I tyle w temacie.


  Ty wieśniaku się rozluźnij bo od istotniejszych tematów są inne serwisy :) Frędzelku z wioski...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 14-05-2013 miku
  Geje są wszędzie. Nareszcie dociera to do heteryków, że to normalni ludzie i mają swoje prawa. Dobrze, iż tworzy się coraz więcej miejsc zwłaszcza w Europie, gdzie normalnie można żyć.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 16-05-2013 Gość
  ja chce taki kolorowy parasol.....
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4