Hotel Blow Up Hall 5050, Poznań

23 Komentarze
5 Zdjęć
Niedziela, 18-10-2009

Hotel Blow Up Hall 5050, Poznań

Kolejna propozycja arthotelu, tym razem w wyjątkowo ekskluzywnym wydaniu. To połączenie sztuki i luksusu to dzieło Grażyny Kulczyk i mieści się w Starym Browarze w Poznaniu.

Hotel Blow Up Hall 5050 odznacza się wyjątkowym wnętrzem, w którym wszechobecna jest sztuka, a sam budynek zaprojektowano wokół instalacji artysty Rafaela Lozano-Hemmera, którego dzieła należą do kolekcji pani Kulczyk. Inspiracją dla nazwy całego kompleksu był kultowy film Michelangelo Antonioniego „Powiększenie”.

Hotel jest nie tylko ekskluzywny, ale zagadkowy i intrygujący. Klienci, którzy chcieliby dokonać rezerwacji pokoju przez Internet dowiadują się, że to nie oni decydują, ale że to pokój wybierze ich. Należy więc wybrać trzy z prezentowanych dziewięciu enigmatycznych obrazków, które doprowadzą do dwóch opcji pokoi, które zdecydowały się na nasze przyjęcie. Ponadto, w hotelu nie ma recepcji, a pokoje nie mają numerów. Zamiast klucza, goście otrzymują iPhone’a, który pomaga znaleźć odpowiednie drzwi i informuje między innymi o wydarzeniach kulturalnych w Poznaniu.

Blow Up Hall 5050  to 22 pokoje o najwyższym standardzie. W każdym pokoju znajdują się TV-SAT, bezpłatny i bezprzewodowy Internet, klimatyzacja, mini bar oraz sejf. Każdy z pokoi jest dwuosobowy i posiada łóżka typu King Size.

Za nocleg w pokoju dwuosobowym bez śniadania zapłacisz od 240 do 350 euro (czyli od 1 000 do 1 460 zł) netto.

Adres:
Blow Up Hall 5050
ul Kościuszki 42
61-891 Poznań

Hotel Blow Up Hall 5050, Poznań

Hotel Blow Up Hall 5050, Poznań

Hotel Blow Up Hall 5050, Poznań

Hotel Blow Up Hall 5050, Poznań

AWP

 • Czw., 18-02-2010 gość
  hotel jest super! nie am recepcji, pani wpojawila sie z nikad :)
  nie ma numerow na drzwiach ;))))) niezly numer jak ktos ma slaba pamiec:)na scianach dziela sztuki. Nie ma takich miejsc jak ten hotel w PL:)))gratulacje.. bylam pod wrazeniem
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 15-02-2011 gość
  moze i art moze i ekskluzywny ale wyposażenie nie praktyczne!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 02-03-2011 marche
  hotel jest niesamowity i rzeczywiscie to wyjątkowa propozycja dla gwiazd i gości z najwyższej półki. Ja póki co muszę się zadowolić trochę tańszymi hotelami, w których też można miło spędzić czas. Np. taki Green hotel..galerią nie jest,ale otoczenia przyrody i spokojnej atmosfery nic mu nie odbierze.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3