Hotel Petite Fleur, Toruń

18 Komentarzy
6 Zdjęć
Poniedziałek, 15-09-2008

Hotel Petite Fleur, Toruń Toruń to coś więcej niż pierniki. Warto się tam wybrać na spacer po starówce, do teatru czy jednej z przeuroczych restauracji.

W samym centrum starówki stoi hotel Petite Fleur, stworzony z dwóch zabytkowych kamienic – jednej w stylu renesansowym, drugiej – w klasycystycznym. Petite Fleur to tylko 18 pokoi, więc intymną atmosferę nietrudno tu znaleźć. Na miejscu jest także restauracja oferująca dania kuchni francuskiej i polskiej.

Ceny: od 210 do 310 zł

Hotel Petite Fleur
ul. Piekary 25
87-100 Toruń
tel.+48 (056) 663 44 00
tel./fax +48 (056) 663 54 54

www.petitefleur.pl

hotel@petitefleur.pl

Hotel Petite Fleur, Toruń

Hotel Petite Fleur, Toruń

Hotel Petite Fleur, Toruń

Hotel Petite Fleur, Toruń

Hotel Petite Fleur, Toruń

MWW

 • Pn., 15-09-2008 gość
  O pierwszy raz cos z Torunia. Czasem jadam w Peticie i maja tam niezle zupy grzybowe, calkiem mila restauracja i malo ludzi.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 15-09-2008 Katy Perry
  Mam zaszczyt mieszkać w tym pięknym mieście i powiem Wam, że ten hotel jest pięknie położony i urządzono go z gustem. Osobiście jest porównywalny z Czarną Różą.
  Jedynym minusem, który zauważają turyści jest brak windy, lecz chce wytłumaczyć, iż hotel ten mieści się w kamienicy z XIII w. więc wstawienie szybu jest niemożliwe. Mimo wszystko warto się tam zatrzymać;)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 15-09-2008 gość
  Katy Perry (Poniedziałek, 15-09-2008) napisał:  Mam zaszczyt mieszkać w tym pięknym mieście i powiem Wam, że ten hotel jest pięknie położony i urządzono go z gustem. Osobiście jest porównywalny z Czarną Różą.Jedynym minusem, który zauważają turyści jest brak windy, lecz chce wytłumaczyć, iż hotel ten mieści się w kamienicy z XIII w. więc wstawienie szybu jest niemożliwe. Mimo wszystko warto się tam zatrzymać;)


  HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA, pięknym mieście??? HAHAHAHAHA zaszczyt???? HAHAHAHA
  to tak samo jakby menel rzekł: ,, mam zaszczyt mieszkać w tym oto pięknym kartonie" buahahahaha
  torun to wiocha jakich malo, powinnas sie wstydzic i nie przyznawac, ze stamtad pochodzic, dziewczynko
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 15-09-2008 gość
  [cytat komentarz="4576401"]
  Katy Perry (Poniedziałek, 15-09-2008) napisał:  HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA, pięknym mieście??? HAHAHAHAHA zaszczyt???? HAHAHAHAto tak samo jakby menel rzekł: ,, mam zaszczyt mieszkać w tym oto pięknym kartonie" buahahahahatorun to wiocha jakich malo, powinnas sie wstydzic i nie przyznawac, ze stamtad pochodzic, dziewczynko


  bo co? jakieś kompleksy? Toruń jest niezwykłym miastem pełnym naprawdę urokliwych miejsc, trzeba tylko otworzyć oczy i dostrzec w nim coś więcej niż "imperium rydzyka", jak to określają pewne ograniczone bezmózgowia. A hotel - śliczny. Bardzo pasuje do toruńskiego klimatu
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 15-09-2008 mona
  że malutkie to miasto -FAKT, ale ma niezaprzeczalny UROK i atmosferę, hotel pewnie też ok i cena też przyzwoita, no i nie ma to jak mieszkać w centrum w średniowiecznej kamieniczce:)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 15-09-2008 gość
  Toruń jest miastem w sam raz pod pewnymi wzgledami :p Sa plusy i minusy, ale na pewno jest pełen uroku :D Rowniez mam szczescie mieszkac w grodzie Kopernika :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 16-09-2008 gość
  studiuję w Toruniu. pewnie przyjemnie tu przyjechać na weekend ale nie na dłużej. tak na dobre nudny robi się już po miesiącu.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 16-09-2008 gość
  Jakie wy wszyscy głupoty gadacie.... Toruń jest nie tylko niesamowicie śliczny, ale wcale nie taki znowu mały czy malutki. To tak jak Kraków, na pewno nie taki duży, ale za to ani nie taki komercyjny, a już na pewno nie ma tylu Niemców, którzy chcą wyrwać polskie dziewczyny (tragedia). Toruń jest nie tylko śliczny, ale oferuje również i inne atrakcje. Nie dosyć że jest miastem studenckim i na jednego mieszkańca przypada najwięcej pubów, knajp, kawiarni i restauracji ze wszystkich miast w Polsce (więc nie trudno o wieczorną rozrywkę), ale dużo jest również miejsc o innym charakterze, jak np wspaniały teatr, wystawy czy galerie artystyczne. POza tym bulwary są naprawdę piękne, a kżdego lata jest coraz więcej festiwali, koncertów i imprez na toruńskiej starówce i nie tylko. Nie zapominając oczywiście o Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, który zajmuje jedno z czołowych miejsc w Polsce, biorąc pod uwagę różne kryteria, czynniki i rankingi (np prawo w Toruniu plasuje się na jednym z pierwszych trzech miejsc, w zależności od rankingu, 1, 2 lub 3). Warto zatem się tu kształcić, żyć ik mieszkać, bo o taką kulturę jaką ma Toruń, Kraków Poznań czy Warszawa może tylko pomarzyć.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 16-09-2008 gość
  faktycznie 'petite' te pokoje....
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 16-09-2008 gość
  uwielbiam ten hotel! jest niesamowicie klimatyczny tak jak cały Toruń, świetne jedzenie i super atmosfera, praktycznie w samym centrum starówki toruńskiej. Polecam! :)
  Odpowiedz Zgłoś
1 2