Inspiration Dior – wystawa w Moskwie

1 Komentarz
2 Zdjęcia
Piątek, 18-03-2011

Inspiration Dior – wystawa w Moskwie

Dom mody Christian Dior, mimo straty swojego głównego projektanta, nie zmienia swoich planów. Paryski pokaz odbył się jak należy, tak samo odbędzie się planowana w Moskwie wystawa zatytułowana „Inspiration Dior”.

Ekspozycja znajdować się będzie w moskiewskim Muzeum Sztuki Puszkina i potrwa od 28 kwietnia do 24 lipca. W stolicy Rosji będzie można oglądać około 120 kreacji couture, które zaprezentowane zostaną w otoczeniu dzieł sztuki, obrazów między innymi Renoira, Ingresa, Gustava Klimta, Vincenta van Gogha, Edouarda Maneta oraz Jeffa Koonsa i Maurizio Cattelana.

To doskonała i wyjątkowa okazja, by w jednym miejscu zobaczyć prace samego Christiana Diora i jego następców: Yves Saint Laurenta, Marca Bohan, Gianfranco Ferré i Johna Galliano. Hołd złożono również wszystkim pracownikom domu mody Dior – na przygotowanych filmach można oglądać ich pracę.

Wielbicieli fotografii mody zainteresuje słynne zdjęcie „Dovima with Elephants” zrobione przez Richarda Avedona w 1955 roku. Moskiewska prezentacja obejmuje właściwie każde sektory, w których działa Dior: akcesoria skórzane, perfumy, biżuterię i zegarki.

Wystawa zgra się w czasie z ponownym otwarciem odnowionego butiku Dior.  

Inspiration Dior – wystawa w Moskwie

Zdjęcia: Forum

AW

  • Sob., 19-03-2011 gość
    sie Rosjanki moga tak ubierac szczególnie na ulicę -bedą nad wyraz ORYGINALNE,ten a la japonski makijaz sugeruje do kompletu na codzien robić
    Odpowiedz Zgłoś