Jaguar zaprezentował modele na 2012 rok

Tagi: Jaguar, samochody
0 Komentarzy
4 Zdjęcia
Czwartek, 05-05-2011

Jaguar zaprezentował modele na 2012 rok

Na New York Auto Show 2011 zaprezentowano flagowe modele brytyjskiej marki.

Jaguar zaprezentował modele na 2012 rok

Model XK na 2012 rok to zupełnie nowe oblicze sportowego Gran Turismo. Najnowszy i najbardziej topowy wariant XK – wersja XKR-S – staje się najmocniejszym samochodem seryjnym Jaguara w historii, rozpędzając się od 0 do 100 km/h w 4,2 sekundy i osiągając maksymalną prędkość blisko 300 km/h. Począwszy od modeli z roku 2012, można będzie przy pomocy pakietów stylizacyjnych podkreślić styl auta, zgodnie z upodobaniami, czyniąc go bardziej sportowym lub luksusowym.

Jaguar zaprezentował modele na 2012 rok

XF przeszedł lifting z przodu i z tyłu, a zmiany upodobniły jego wygląd do modelu XJ. W 2012 roku pojawi się zupełnie nowy, 2,2-litrowy, czterocylindrowy silnik turbodiesel, który montowany będzie wraz z oszczędzającym paliwo i ograniczającym emisję systemem Start / Stop. Ta wersja silnikowa XF-a będzie najbardziej ekonomicznym modelem Jaguara, osiągającym spalanie na poziomie 5,4 l/100 km i emisję CO2 – 149 g/km – przy jednoczesnym zachowaniu wydajności i świetnych osiągów.

Jaguar zaprezentował modele na 2012 rok

W limuzynie Jaguar XJ zmodernizowano wnętrze, poszerzając je m.in. o nowy pakiet Rear Comfort Seat, który umożliwia elektryczną regulację tylnej kanapy w odcinku lędźwiowym kręgosłupa oraz funkcję masażu. Dzięki temu samochód będzie jeszcze bardziej luksusowy.

Jak zwykle, za wygląd nowych wersji Jaguara odpowiada dyrektor design marki, Ian Callum.

http://www.jaguar.pl

MWW