Jak mężczyzna powinien nosić szalik

6 Komentarzy
9 Zdjęć
Środa, 11-04-2012

Istnieje kilka zupełnie prostych sposobów wiązania szalika w zależności od pogody i okazji.

Najbardziej popularny jest węzeł paryski. Robimy go następująco: składamy szalik na pół i zakładamy go na szyję tak, by przed sobą mieć równe długości (z jednej strony pętlę, z drugiej wiszące luźno końce). Następnie wkładamy luźne końce przez pętlę i przeciągamy. Oczywiście możemy stosować węzły ciaśniejsze lub luźniejsze, w zależności od potrzeby i upodobania. Jeśli jest bardzo zimno, a szalik jest wystarczająco długi, spróbujmy zrobić grubszy węzeł składając szalik dwukrotnie. Węzeł paryski świetnie wygląda do krótkiej skórzanej kurtki. Kiedy jest wyjątkowo chłodno, można schować go pod kurtkę.

Najprostszy sposób to przełożenie szalika przez kark tak, by jeden koniec był dłuższy. Można go wtedy owinąć wokół szyi, by opadał na klatkę piersiową i zawiązać pod szyją. Jeżeli nie jest bardzo chłodno, ale szalik po prostu pasuje nam do stylizacji lub chcemy go pop prostu mieć „na wszelki wypadek”, zastosujmy ten sam sposób, tylko zróbmy luźniejszą pętlę. Obie metody pasują np. do marynarki.

Na naprawdę mroźne dni polecamy węzeł podwójny. Polega on na przełożeniu szalika przez kark w ten sposób, by jeden koniec był wyraźnie dłuższy. Następnie chwytamy za ten dłuższy i owijamy nim szyję dwukrotnie (ale nie za ciasno).

EM