Jak odpoczywają milionerzy

82 Komentarze
2 Zdjęcia
Sobota, 10-10-2009

Jak odpoczywają milionerzy

W życiu milionerów jest ponoć taki moment, kiedy nabywanie kolejnych dóbr materialnych nie przynosi satysfakcji i nie cieszy. Pojawia się wtedy potrzeba szczególnych doświadczeń, bodźców i przeżyć. Tak powstała lista miejsc, zajęć i atrakcji, które cieszą się ogromnym powodzeniem wśród najbogatszych tego świata.

Możliwości są właściwie nieograniczone. Liczy się wielki rozmach i świadomość, że oto uczestniczy się w czymś wyjątkowym. Forbes Traveler wymienia Grenlandię, jako miejsce szczególnie lubiane przez bogaczy poszukujących sportowej rozrywki, odludzia i niczym nieograniczonej przestrzeni. Chętnie wybierają się tam założyciele Google: Siergiej Brin i Larry Page, miłośnicy kitesurfingu oraz Bill Gates, wielbiciel modnego wśród zamożnych i wysportowanych heliskiingu, który odwiedza położony na szczycie lodowca Apussuit Adventure Camp. Widoki zapierają dech w piersiach, adrenalina sięga zenitu, a wokół pustki.

Modna i znacznie cieplejsza jest Harbour Island na wyspach Bahama, które szczególnie upodobali sobie medialny magnat Barry Diller i rosyjski miliarder Michaił Prochorow.

Nieco mniej wyrafinowanym, a równie popularnym celem wyjazdów wypoczynkowych milionerów jest Francja. Mimo że wybitnie turystyczna i powszechnie dostępna, ciągle kochana jest przez ludzi z listy Forbesa. Wypada jeździć nie tylko do Paryża, liczy się Prowansja, St. Tropez i Courchevel, luksusowy kurort narciarski, do którego szczególnie chętnie ściągają rosyjskie elity.

W Ameryce dobrze jest mieć kawał ziemi na odludziu i tam odpoczywać. Popularne jest Idaho i miejsca, w których mieszkańcy bardziej niż wielkim biznesem interesują się wędkowaniem. Pomieszkują tak finansista George Soros, założyciel Rolling Stone Jann Wenner oraz John i Theresa Heinz Kerry. Miłośnikiem amerykańskich przestworzy jest też przedsiębiorca i twórca koncernu mediowego Ted Turner, który od lat skupuje hektary ziemi.

Bywa i tak, że podróżowanie jest doświadczeniem i celem samym w sobie. Znany z luksusowych ekstrawagancji książę Alwaleed Bin Talal Alsaud lata prywatnym Airbusem A380, który wygląda jak królewski pałac z marmurami, odpornymi na turbulencje wannami i łożami z baldachimem. Nie zawsze trzeba mieć, można też wynająć. Na przykład luksusowy pociąg Royal Canadian Pacific z Toronto do Vancouver. 10 pięknie wyposażonych wagonów mieści 32 pasażerów.

Źródło: www.forbestraveler.com

Fot: sxc.hu

Jak odpoczywają milionerzy

AW

 • Wt., 13-10-2009 alpha
  A ja nie jestem milionerem, a zwiedzam bardzo egzotyczne miejsca: Palau, Borneo, Filipiny, Cook's Islandas, Goa ... itd. Oczywiscie, ze byloby duzo prosciej, gdybym byl bogaty, ale nawet nie bedac bogatym, lecz umiejac planowac, mozna przezywac niezapomniane przygody. A wszystko zaczelo sie od podrozy do Mongolii, gdzie zakupilismy konie (ok.100USD/konia), ktore potem za 75USD sprzedalismy przed wyjazdem. Pozdrawiam
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 13-10-2009 Yurek
  chciało by się...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 13-10-2009 sraty taty emiraty
  amanita (Sobota, 10-10-2009) napisał:  No i to jest wypoczynek! A że lubię przeplot - raz upał, tłumy ludzi, innym razem mróz i odludzie - dodam do tego Emiraty oraz Antarktydę. Cóż za piękny kontrast!  ale przeplot lubisz,raz zaduch tłocznego i smierdzącego autobusu,a potem mróz i to romantyczne pudło po telewizorze na odludnym zimowym ogródku działkowym,fakt,kontrast piękmy,hahahahaaa
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 13-10-2009 gość
  [/cytat]
  ja bym sobie odmówiła, kraniec świata jest daleko a ja się cholernie boję latać samolotem ;)
  [/cytat]
  co to kogo obchodzi ze sie boisz? napisz do bravo
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 13-10-2009 gość
  bieda musi u ciebie piszczec redaktorku,skoro smarujesz tu takie artykuly.a rozum nie pozwala pojac ze nie trzeba byc milionerem zeby miec LUXUS>
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 13-10-2009 gość
  W tych czasach wszytko można kupić za pieniądze , zdowie , milość itp.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 13-10-2009 gość
  moze ich tez po prostu na cos nie stac.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 13-10-2009 menio
  Eee tam, jakieś Grenlandie, Emiraty czy inne sraty taty. Największą frajdą jest bezkres kosmosu. Jak sobie wypiję mamrota albo lepiej dwa, to mam jazdę z orbity na orbitę a przeżycia i adrenalina są takie, że aż się we łbie kręci. I też jestem milionerem - wypiłem już chyba z milion mamrotów.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 13-10-2009 gośćvvdv
  tjemera pocaluj mnie w d...e w karpaczu i wez jajka do gardla !!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 13-10-2009 gość
  Ale Courchevel to chyba w Szwajcarii jest...
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4 5 ... 9