Jak odpoczywają milionerzy

82 Komentarze
2 Zdjęcia
Sobota, 10-10-2009

Jak odpoczywają milionerzy

W życiu milionerów jest ponoć taki moment, kiedy nabywanie kolejnych dóbr materialnych nie przynosi satysfakcji i nie cieszy. Pojawia się wtedy potrzeba szczególnych doświadczeń, bodźców i przeżyć. Tak powstała lista miejsc, zajęć i atrakcji, które cieszą się ogromnym powodzeniem wśród najbogatszych tego świata.

Możliwości są właściwie nieograniczone. Liczy się wielki rozmach i świadomość, że oto uczestniczy się w czymś wyjątkowym. Forbes Traveler wymienia Grenlandię, jako miejsce szczególnie lubiane przez bogaczy poszukujących sportowej rozrywki, odludzia i niczym nieograniczonej przestrzeni. Chętnie wybierają się tam założyciele Google: Siergiej Brin i Larry Page, miłośnicy kitesurfingu oraz Bill Gates, wielbiciel modnego wśród zamożnych i wysportowanych heliskiingu, który odwiedza położony na szczycie lodowca Apussuit Adventure Camp. Widoki zapierają dech w piersiach, adrenalina sięga zenitu, a wokół pustki.

Modna i znacznie cieplejsza jest Harbour Island na wyspach Bahama, które szczególnie upodobali sobie medialny magnat Barry Diller i rosyjski miliarder Michaił Prochorow.

Nieco mniej wyrafinowanym, a równie popularnym celem wyjazdów wypoczynkowych milionerów jest Francja. Mimo że wybitnie turystyczna i powszechnie dostępna, ciągle kochana jest przez ludzi z listy Forbesa. Wypada jeździć nie tylko do Paryża, liczy się Prowansja, St. Tropez i Courchevel, luksusowy kurort narciarski, do którego szczególnie chętnie ściągają rosyjskie elity.

W Ameryce dobrze jest mieć kawał ziemi na odludziu i tam odpoczywać. Popularne jest Idaho i miejsca, w których mieszkańcy bardziej niż wielkim biznesem interesują się wędkowaniem. Pomieszkują tak finansista George Soros, założyciel Rolling Stone Jann Wenner oraz John i Theresa Heinz Kerry. Miłośnikiem amerykańskich przestworzy jest też przedsiębiorca i twórca koncernu mediowego Ted Turner, który od lat skupuje hektary ziemi.

Bywa i tak, że podróżowanie jest doświadczeniem i celem samym w sobie. Znany z luksusowych ekstrawagancji książę Alwaleed Bin Talal Alsaud lata prywatnym Airbusem A380, który wygląda jak królewski pałac z marmurami, odpornymi na turbulencje wannami i łożami z baldachimem. Nie zawsze trzeba mieć, można też wynająć. Na przykład luksusowy pociąg Royal Canadian Pacific z Toronto do Vancouver. 10 pięknie wyposażonych wagonów mieści 32 pasażerów.

Źródło: www.forbestraveler.com

Fot: sxc.hu

Jak odpoczywają milionerzy

AW

 • Wt., 13-10-2009 gość
  ta pieniadze szczescia nie daja ale wszystko bez pieniedzy to nic:>a niech maja jak sie dorobili czy otrzymali w spadku ;) moze do mnie tez sie doezwie jakis bogaty krewny nie wiadomo skad i mi podrzuci troche pieniedzy ;)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 13-10-2009 gośćbiedota
  Świetny artykuł dla biedoty ;-) Aż dreszcze podniecenia czuję. Więcej takich artykułów!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 13-10-2009 gość
  ruski miliarder , Lenin się w grobie przewraca , z czego powstały te jego pieniądze? na pewno nie powstały legalnie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 13-10-2009 gośćniedzielny
  Ja to mam obiecane wakacje u Pana Boga :-) Ponoć bogacze tam nie wejdą- do Nieba. Już niedługo- wieczne wczasy! Super!!! ps. tylko czy to nie "last minute offer"? :-(
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 13-10-2009 gość
  Nie piszcie ze na pewno mnie nie stac! Stac mnie ale szkoda mi kasy!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 13-10-2009 gość
  ja pierdziu siedze przed kompem i czytam pierdoly :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 13-10-2009 gośćgfg
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 13-10-2009 gośćgfg
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 13-10-2009 gość
  gość (Sobota, 10-10-2009) napisał:  Tjemera (Sobota, 10-10-2009) napisał:
  Nawet jakbym była milionerką jeździłabym do Karpacza (do mojego ulubionego hotelu Skalny), a nie na Grenlandię. Nie trzeba wydawać fortuny by poczuć się luksusowo
  przeczytaj uważnie jeszcze raz ten tekst a może zrozumiesz dlaczego Twój komentarz jest idiotyczny


  Sory,ale Twoj komentarz jest idiotyczny.Ja tez kocham Karpacz, polecam i popieram!!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 13-10-2009 gość
  www.dupazasms.pl Czyż nie ciekawa ta strona
  Odpowiedz Zgłoś
2 3 4 5 6 ... 9