Jak pozować przed obiektywem: rady modelek i celebrytek

7 Komentarzy
9 Zdjęć
Niedziela, 08-04-2012

Znacie to wrażenie, że znowu wyszłyście źle na zdjęciu? W epoce mediów elektronicznych bardziej niż kiedykolwiek zależy nam, żeby dobrze wyglądać na fotografiach. Odpowiednia poza to często klucz do sukcesu. Ważne jest zatem, by wiedzieć, w jakim ustawieniu wyglądamy najkorzystniej przed obiektywem. Aby się o tym przekonać, najlepiej poćwiczyć przed lustrem lub zrobić kilka próbnych zdjęć, które uzmysłowią nam, czego powinnyśmy unikać i kiedy wyglądamy najkorzystniej. Nie zapominajmy, aby nie robić zdjęć samej sobie, ponieważ ogranicza to pozowanie i powoduje, że nos na fotografii wydaje się większy, a szyja znika w ramionach. Nie stoimy przed obiektywem z rękami wzdłuż ciała, lepiej wykonać jakiś gest lub ruch. Warto do zdjęć użyć rekwizytów. Staramy się także „zagrać” rekami. Możemy bawić się włosami, oprzeć dłoń na biodrze lub włożyć ją do kieszeni. Zdjęcie będzie wtedy bardziej dynamiczne i dramatyczne. Wybieramy tylko te pozy, w których czujemy się zrelaksowane i naturalne.

Modelki i celebrytki najczęściej pozują, patrząc do tyłu przez ramię. Pokazują w ten sposób plecy, a jednocześnie uwydatniają biust i ramiona.

MB

 • Pt., 06-04-2012 Gość
  zapomniały wspomnieć o photoshopie który uwydatnia i ukrywa całą resztę....
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 06-04-2012 Gość
  Gość Gość
  zapomniały wspomnieć o photoshopie który uwydatnia i ukrywa całą resztę.... hehe dokladnie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 06-04-2012 Gość
  art nosi tytuł":...rady modelek i celebrytek". czy zatem ktoras z was znalazla w nim jakakolwiek rade pochodzaca od modelki lub celebrytki?takie radyjak te zamieszczone tutaj to mozna przeczytac w jakims swiecie kobiety albo claudii a reszte zaobserwowac ze zdjec :P kolejny rozczarowywujacy art na luxluxie ... a kiedys byla to taki fajny portal...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 07-04-2012 diabla
  I pamiętajmy, żeby otworzyć usta jak Anja Rubik(!)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 12-04-2012 golum
  te parę zdań to ma być artykuł? Trzymacie poziom. Nie ma co...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 12-04-2012 sylwia
  Moja ulubiona poza w ktorej zreszta wychodze najkorzystniej na zdjęciach, to wlasnie spojrzenie za siebie przez ramię. Mam sporo zdjec w tej pozycji i prawie kazde jest udane:) oczywiście trzeba dodać spojrzeniu troche seksu, czasem tajemniczości, a niekiedy szczery uśmiech. Sporo kolezanek uwiecxnilam w takiej pozie na zdjęciu i malo która była niefotogieniczna. Sprobujcie, polecam:-)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 12-04-2012 Gość
  Gość (Pt., 06-04-2012) napisał:

  zapomniały wspomnieć o photoshopie który uwydatnia i ukrywa całą resztę....


  photoshop może zmienić jakieś niedoskonałości na ciele bądź światło, ale to w jaki sposób dziewczyny coś zaprezentują, jak będą gestykulowały to zależy tylko od nich
  Odpowiedz Zgłoś