Jak skutecznie pracować w domu

5 Komentarzy
4 Zdjęcia
Poniedziałek, 04-06-2012

Kilkanaście dni temu pisaliśmy o coraz popularniejszej na świecie pracy zdalnej. Taki system ma swoich przeciwników i zwolenników. Dla jednych jest wyzwaniem, dla innych sytuacją komfortową. Wymaga strategii oraz konsekwencji. Oto wybrane sposoby jak skutecznie pracować w domu.

Ustal ramy czasowe
Zaplanuj ile czasu powinno ci zająć dane zadanie albo wykonanie jego części. Jeden z lepszych systemów to 50 minut pracy i 10 kolejnych przerwy. Dodatkowa, dłuższa przerwa przeznaczona jest na lunch lub obiad. Aby łatwiej kontrolować czas można użyć minutnika bądź zwykłego budzika. Podczas pracy, nie sprawdzaj e-maili, nie odbieraj telefonów ani nie korzystaj z komunikatorów - chyba że tego wymaga zadanie.

Sprawdzaj pocztę systematycznie, ale nie nagminnie
Oczywiście jeśli twoja praca nie wymaga bycia na bieżąco on-line. W innym wypadku, przychodzące wciąż e-maile mogą cie tylko zdekoncentrować. Automatyczne odbieranie wiadomości można też zastąpić ściąganiem ich poprzez przycisk sprawdź/odbierz pocztę.

Korzystaj z poczty głosowej
Ustaw ją i nie odbieraj telefonów podczas wyznaczonych 50 minut pracy. Oddzwonisz, kiedy będziesz miał czas wolny.

Praca i dzieci
Gdy pociechy nie chodzą jeszcze do przedszkola ani do szkoły, ustal razem z nimi zasady. Muszą je respektować obie strony, inaczej dojdzie do niepotrzebnych nieporozumień. Zamknij drzwi od pokoju, w którym pracujesz i poproś, żeby przed wejściem pukały. Jeśli są zbyt małe, żeby zostawić je same, wybieraj takie godziny pracy, kiedy śpią albo się bawią.

EM

 • Pn., 04-06-2012 dana
  Wszystko dla ludzi ,ale trzeba nabrać rytmu , ma duze plusy.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 04-06-2012 Gość
  pisal to chyba ktos kto nigdy sam w domu nie pracowal. Wiele zalezy od tego co to za praca. Ja musze miec telefon, maila i komunikator, bo to sa podstawowe narzedzia do kontaktu z reszta zespolu oraz cala firma.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 04-06-2012 Copoint
  A jak Ci się nie uda to wpadnij do biura coworkingowego :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 04-06-2012 Gość
  ta ja ustalę zasady z moim 3miesięcznym dzieckiem
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 04-06-2012 Gość
  Gość (Pn., 04-06-2012) napisał:

  ta ja ustalę zasady z moim 3miesięcznym dzieckiem  to ustal
  Odpowiedz Zgłoś