Jazda próbna… wózkiem dla dziecka – 12 porad

6 Komentarzy
11 Zdjęć
Piątek, 06-07-2012

Choć może się to wydać zabawne jazda próbna przed zakupem wózka dla dziecka może ustrzec przed pewnymi niedogodnościami i ułatwić właściwy wybór, bo jakby na to nie spojrzeć – będzie to nieodłączny towarzysz przyszłej mamy przez następnych kilka miesięcy. Oto przydatne porady Jerzego Mszycy, kierownika Działu Kontroli Jakości firmy Deltim, produkującej wózki dziecięce:

1. Sprawdź, czy w obszarze zasięgu rączek dziecka nie ma ostrych krawędzi oraz otworów i szczelin. Mogą one być zagrożeniem dla paluszków dziecka!

2. Zapytaj sprzedawcę o certyfikaty bezpieczeństwa. Każdy model powinien posiadać oznaczenie EN1888:2003 lub wprowadzone w tym roku oznaczenie EN 1888:2012.

3. Zweryfikuj skuteczność działania hamulca. Jak to wykonać? Zablokuj hamulec, a następnie bardzo energicznie popchnij wózek, naciskając jednocześnie na rączkę – tak, aby koła się nie poślizgnęły. Hamulec w trakcie takiego ruchu nie powinien się rozłączyć ani pęknąć!

4. Sprawdź, czy elementy tkaniny w strefie dziecka nie zawierają włókniny, pianki tapicerskiej czy innego materiału, który dziecko może oderwać, odgryźć i połknąć!

5. Oceń powierzchnię oparcia – powinna być gładka i nie zawierać elementów, które mogą uciskać plecki dziecka.

6. Przetestuj pasy bezpieczeństwa – nie mogą się rozpinać nawet przy lekkim szarpnięciu.

7. Sprawdź, czy wózek jedzie prosto – popchnij wybrany model na odcinku 5 m, powierzchnia powinna być płaska i równa. Wózek nie może zboczyć z toru o więcej niż 20 cm. Jeżeli wózek ma skrętne przednie koła, podczas testów zablokuj je.

8. Sprawdź skuteczność połączenia gondoli, fotelika lub spacerówki z ramą wózka. Unieś wózek, trzymając za gondolę czy fotelik. W trakcie unoszenia nie powinno dojść do ich rozłączenia.

9. Naciskając na środek siedzenia wózka sprawdź, czy wózek posiada amortyzację. Dobra amortyzacja zapewni dziecku komfortową jazdę podczas podróży na wyboistych terenach poza miastem.

10. Zwróć uwagę na wielkość budki i zastanów się, czy będzie ona wystarczająco chronić dziecko przed wiatrem.

11. Sprawdź czy gondola wózka ma możliwość przenoszenia jej za rączkę. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Gondolę można chwycić wygodnie jedną ręką, a rączka jest stabilniejsza niż uszy doszywane do boków gondoli.

12. Przyjrzyj się kołom wózka i zastanów się, po jakim terenie będziesz najczęściej spacerować. Na wyboistych chodnikach i drogach bardzo dobrze sprawdzają się pompowane koła z łożyskami, które nie skaczą i gładko się toczą.

Jeżeli jesteście na etapie poszukiwania idealnego modelu wózka, koniecznie zajrzyjcie na te strony:
http://www.deltim.com.pl/
http://www.wozki-mutsy.pl
http://www.babyelephant.pl/
http://www.bobowozki.com.pl/
http://www.chicco.com/
http://www.strollermama.com/

AG

 • Pt., 06-07-2012 Gość
  Po co komu wózki, po co komu dzieci?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 06-07-2012 Gość
  mutsy najlepszy
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 06-07-2012 Gość
  mutsy na codzień, maclaren do samochodu
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 08-07-2012 Gość
  maclaren to najbardziej przereklamowany wozek swiata, jest po prostu brzydki, tandetny i glosny. baby jogger city mini to jest wozek do samochodu super sie sklada, leciutki naprawde polecam
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 08-07-2012 Gość
  Gość (Niedz., 08-07-2012) napisał:

  maclaren to najbardziej przereklamowany wozek swiata, jest po prostu brzydki, tandetny i glosny. baby jogger city mini to jest wozek do samochodu super sie sklada, leciutki naprawde polecam  zapomnialas dodac twoim zdaniem,poniewaz ja uwazam,ze jest rewelacyjny i dodatkowo sliczny.Ja posiadam sygnowany Juicy Couture dla dziewczynki!!!Wozek jest lekki i zwrotny a,ze niektorzy kupuja uzywane i zdezelowane McLareny z Allegro to pozniej wypisuja takie brednie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 09-07-2012 Gość
  Gość (Niedz., 08-07-2012) napisał:

  Gość (Niedz., 08-07-2012) napisał:

  maclaren to najbardziej przereklamowany wozek swiata, jest po prostu brzydki, tandetny i glosny. baby jogger city mini to jest wozek do samochodu super sie sklada, leciutki naprawde polecam

  zapomnialas dodac twoim zdaniem,poniewaz ja uwazam,ze jest rewelacyjny i dodatkowo sliczny.Ja posiadam sygnowany Juicy Couture dla dziewczynki!!!Wozek jest lekki i zwrotny a,ze niektorzy kupuja uzywane i zdezelowane McLareny z Allegro to pozniej wypisuja takie brednie  przydalby ci sie kurs czytania ze zrozumieniem hehe
  Odpowiedz Zgłoś