Jest pięknie: nowa, większa galeria Atak Design, Łódź

3 Komentarze
2 Zdjęcia
Poniedziałek, 04-10-2010

Jest pięknie: nowa, większa galeria Atak Design, Łódź

2 października 2010 ATAK DESIGN, znany łódzki sklep z artykułami wyposażenia wnętrz, otworzy galerię sztuki użytkowej w nowym, większym lokalu.

Nowa galeria mieści się przy ulicy Żeligowskiego 43 A, gdzie na powierzchni 606 m2 zobaczyć można dzieła designerów takich, jak Philippe Starck, Charles & Ray Eames, Verner Panton, Arne Jacobsen, Alberto Meda, Antonio Citterio, Marcel Wanders, Patricia Urquiola, Patric Jouin, Ferruccio Laviani czy Frank Gehry. Można tu także obejrzeć i zakupić przedmioty firmowane przez marki takie jak Vitra, USM, Kartell, Magis, Driade, Fritz Hansen, Alias,  Moooi,  VerPan, Foscarini, Artemide, Cassina, Belux i wiele innych znanych i rozpoznawalnych na świecie firm.

W galerii prezentowane będą zarówno projekty współczesne, jak i klasyka z lat 40. czy 50-tych zeszłego wieku. 15 października w piątek o godz. 18 ATAK DESIGN zaprasza na otwarcie 3 wystaw, którymi właściciele chcą uświetnić nowy rozdział w działalności galerii: „Dimensions of Design – wystawa 100 najsłynniejszych krzeseł świata w miniaturze”, „Living Essentials – meble – nasi towarzysze w domu i w biurze”, oraz “Odkryj 606” – czyli prezentacja 606 najbardziej udanych dzieł takich projektantów, jak: Fabio Novembre, Ronan&Erwan Bouroullec, Mario Bellini, Alberto Meda, Philippe Starck, Ron Arad,  Charles & Ray Eames, Verner Panton, Arne Jacobsen, Antonio Citterio, Marcel Wanders, Patricia Urquiola, George Nelson, Jasper Morrison czy Herzog & de Meuron.

ATAK DESIGN
ul. Żeligowskiego 43a, Łódź

Jest pięknie: nowa, większa galeria Atak Design, Łódź

AT

 • Wt., 05-10-2010 Cobolt
  Jeżeli obsługa tego sklepu jest tak cholernie nie miła bo ktoś nie wygląda odpowiednio jak na ich wybujałe ego to nie chce mi się tam iść....
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 05-10-2010 gość
  dlaczego wszyscy podniecają sie tylko swiatowym designem i swiatowymi projektantami. czy ten atak ma tez polskie firmy w ofercie???
  Czytalam ostatnio w prasie jednej polskiej firmie produkującej biokominki, która pracuje z najlepszymi na swiecie, robi furorę jesli chodzi o design. Widze jednak ze szanowny atak raczej nie wspolpracuje z nimi. Cudze chwalicie, swojego nie znacie. Wstyd
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 05-10-2010 blaszka
  Mile Cię zaskoczę, w Ataku już rok temu widziałam na wystawce biokominki Planika Fires i zakochałam się w nich. Po tygodniu musiałam jeden mieć w salonie a po trzech tygodniach kupiłam sobie jeszcze jeden do ogrodu. Ogień i design mają przepiękny. Każdy się zachwyca i nie wierzy, że to polski producent.
  Odpowiedz Zgłoś