Jest pięknie: Panasonic Eco Ideas House

7 Komentarzy
5 Zdjęć
Poniedziałek, 22-06-2009

Jest pięknie: Panasonic Eco Ideas House

Dzisiejsza propozycja w cyklu „Jest pięknie” jest w zgodzie ze środowiskiem. Idea Eco coraz wyraźnej wkracza w naszą codzienność. Panasonic Corporation proponuje Eco Ideas House – superekologiczny dom zbudowany w oparciu o najbardziej zaawansowane, przyjazne środowisku rozwiązania, które służą oszczędzaniu, tworzeniu i magazynowaniu energii. U podstaw projektu leży globalna strategia dotycząca ochrony środowiska i wstrzymania niekorzystnych zmian klimatycznych.

Eco Ideas House powstał wyłącznie z ekologicznych materiałów i dzięki wykorzystaniu technologii trzech firm wchodzących w skład Panasonic Group: Panasonic Corporation, Panasonic Electric Works i PanaHome. Wykorzystanie naturalnych surowców, jakich jak drewno czy woda, pozwolą prowadzić zielony styl życia, praktycznie wolny od emisji CO2. Hybrydowy system wentylacyjny, stanowiący połączenie naturalnej i mechanicznej wentylacji ogranicza emisję CO2 poprzez wykorzystanie naturalnego przepływu wiatru i kontrolowanie przepływu powietrza przez klimatyzatory. Wind Passage Tower S latem ochładza, a zimą ociepla powietrze przy podłodze. Klimatyzator wykrywa lokalizację i ruchy osób znajdujących się w pomieszczeniu i wysyła optymalny strumień powietrza. Osoba, która czyta dostaje ciepłe powietrze, osoba, która zajmuje się pracami domowymi – umiarkowanie ciepłe.

Tworzenie innowacyjnych produktów z zakresu elektroniki i AGD, zintegrowanie najnowszych, energooszczędnych urządzeń takich jak ogniwa paliwowe domowego użytku, panele słoneczne i baterie wielokrotnego ładowania ułatwią życie w zgodzie ze środowiskiem. Szczególną uwagę zwrócono również na oświetlenie – specjalnie zaprojektowany system pozwala oszczędzać energię. Na potrzeby domu zaadaptowano rozwiązania architektoniczne charakterystyczne dla Japonii. Wygoda, funkcjonalność i designerski minimalizm doskonale koegzystują z naturą.

Showroom przedstawiający wizję ekologicznego sposobu życia za 3-5 lat znajduje się na terenie Panasonic Centre w Ariake – dzielnicy Tokio.
http://panasonic.co.jp/ecohouse/en/

Czekamy na kolejne zgłoszenia. E-mail powinien zawierać rzeczowy opis projektu z jasnym zaznaczeniem, że autor ma do niego wszelkie prawa. Tekst należy poprzeć zdjęciami lub wizualizacjami.
Kontakt z redakcją: jestpieknie@luxlux.pl

Jest pięknie: Panasonic Eco Ideas House

Jest pięknie: Panasonic Eco Ideas House

Jest pięknie: Panasonic Eco Ideas House

Jest pięknie: Panasonic Eco Ideas House

AW

 • Pn., 22-06-2009 gość
  Z zewnątrz trochę nie ciekawy
  A poza tym zdjęc jest mało
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 22-06-2009 gość
  skończcie z tymi menelami!!! domek nowoczesny na pewno ale czy ładny...?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 22-06-2009 gość
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 22-06-2009 ToMi;)
  kuchnia bez okien w ktorej caly czas bedzie musialo byc zapalone swiatlo...baaarrddzzoo ekologicznie...nie ma co...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 22-06-2009 gość
  gość (Poniedziałek, 22-06-2009) napisał:

  ALLE DUUUUPA!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 23-06-2009 eko-ludek;]
  ToMi;) nie widzisz że tam są okna?
  Wszystkie domy powinny być takie jak ten!!! Nie mówię o wyglądzie ale o ekologi;] Co do samego wyglądu- ładny, z zewnątrz troszkę gorzej, ale czego się nie robi dla środowiska
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 24-06-2009 gość
  ToMi;) (Poniedziałek, 22-06-2009) napisał:  kuchnia bez okien w ktorej caly czas bedzie musialo byc zapalone swiatlo...baaarrddzzoo ekologicznie...nie ma co...


  ja pierdziele,, spójrz-baterie słoneczne,, co się pod tym kryje ?
  co ma wspólnego $wiatło z bateriami .
  Odpowiedz Zgłoś