Joanna Jasińska: Wciąż za mało słyszymy o eko-turystyce

0 Komentarzy
4 Zdjęcia
Środa, 14-08-2013

Klienci są coraz bardziej samodzielni w wyszukiwaniu i organizowaniu własnych wyjazdów - twierdzi Joanna Jasińska z biura podróży Special Trips. Czy podróże szyte na miarę rzeczywiście są przyszłością turystyki luksusowej? Czy eko-turystyka zdobyła już zaufanie polskich turystów? O tym Joanna Jasińska opowiada w rozmowie z LuxLux.pl.

Czym dla polskich klientów jest luksusowa turystyka?

W głównej mierze wyjazdem do luksusowego hotelu i korzystaniem z jego wszystkich udogodnień.
Również ważne jest indywidualne podejście do klienta, program i oferta przygotowana specjalnie dla niego oraz wybór miejsc wyszukanych i niestandardowych na spędzenie urlopu.

Jakie kierunki cieszą się w tym roku ich największym zainteresowaniem?

W zależności od sezonu: latem - Morze Śródziemne, zimą - Afryka, Azja i dalsze części świata. Bardzo popularne są również indywidualne wyjazdy na safari.

Co z turystami, których trudno zaskoczyć? Jedynym wyjściem są dla nich wakacje szyte na miarę?

Zawsze da się zaskoczyć klienta. Wakacje szyte na miarę sprawdzają się w przypadku klientów bardzo wymagających, ceniących wysoki standard usług oraz tych zainteresowanych niebanalnym wypoczynkiem. Klienci korzystający z usług naszego biura szukają miejsc, gdzie będą mogli się zrelaksować i schować przed światem. Gdyby szukali ekstremalnych wrażeń, szukaliby gdzie indziej.

W ofertach szytych na miarę nie ma chyba zbyt wielu ograniczeń. Klient może dotrzeć tam, dokąd mu się zamarzy?

Dokładnie, jedyną kwestią, która nas może ograniczać w przygotowywaniu oferty jest budżet klienta.

W raporcie na temat rynku dóbr luksusowych w Polsce pojawiła się teza, że przyszłością turystyki będą wyjazdy tematyczne szyte na miarę. Zgadza się Pani z taką prognozą?

I tak i nie. Na pewno klienci są coraz bardziej samodzielni w wyszukiwaniu i organizowaniu własnych wyjazdów, w dużej mierze to zasługa internetu oraz powszechnej znajomości języka obcego. Jednakże bardzo wielu naszych klientów ciężko pracuje i najzwyczajniej w świecie nie ma czasu lub chęci organizowania sobie urlopu. Wtedy proszą nas o pomoc w organizacji i dopięcie wszystkiego tak, aby nie musieli się o nic martwić.

W ostatnich miesiącach wiele mówi się o eko-turystyce. Modne są m.in. ekologiczne hotele, glamping czy wakacje na safari. Na jakiego rodzaju wczasy ekologiczne najchętniej się wybieramy?

Niestety, wbrew pozorom eko-turystyka wciąż jest mało rozwinięta. To prawda, że coraz więcej o niej słyszymy i hotele coraz częściej przekształcają się w tzw. eco - friendly hotels, ale nie jest ona na razie popularna wśród polskich turystów. Trend ten jest bardzo popularny za granicą, u nas wciąż za mało o nim słyszymy.

W Państwa ofercie obecne są też wyjazdy golfowe. To częsta wśród Polaków forma wypoczynku?

To bardzo wąska grupa klientów, również bardzo samodzielna w poszukiwaniu ofert i rezerwowaniu wyjazdów. Zapytania o tego typu wypoczynek pojawiają się ostatnio bardzo rzadko.

Gdzie warto wybrać się jako golfista, by przy okazji poznać nowe pola?

Większość polskich golfistów najczęściej lata do Turcji, Hiszpanii, Portugalii, ale również poza Europę : Egiptu, Tajlandii, na Mauritius.

W ostatnim czasie trudno o dobre oferty last minute. Jak to jest z podróżami luksusowymi - z jakim wyprzedzeniem najlepiej je planować?

W przypadku turystyki luksusowej i wyjazdów "szytych na miarę" nie ma ofert last minute. Wynika to z braku masowych usług, stąd cena jest raczej stała niezależnie od momentu rezerwacji - największy problem może dotyczyć miejsc w hotelu czy samolocie, dlatego zdecydowanie lepiej zaplanować sobie wyjazd z wyprzedzeniem niż na ostatnią chwilę. Najlepiej zrobić to tak szybko, jak to możliwe. Wszystko zależy od hotelu i miejsca, jego popularności oraz obłożenia.

Dziękujemy za rozmowę.

MM

Joanna Jasińska: Wciąż za mało słyszymy o eko-turystyce

Dla polskich klientów luksusowa turystyka jest po prostu wyjazdem do luksusowego hotelu

  • Joanna Jasińska: Wciąż za mało słyszymy o eko-turystyce
  • Joanna Jasińska: Wciąż za mało słyszymy o eko-turystyce
  • Joanna Jasińska: Wciąż za mało słyszymy o eko-turystyce
  • Joanna Jasińska: Wciąż za mało słyszymy o eko-turystyce