JwlryMachine Boucheron

16 Komentarzy
7 Zdjęć
Niedziela, 12-12-2010

JwlryMachine Boucheron

JwlryMachine to wyjątkowy zegarek i wynik jednej z bardziej intrygujących kolaboracji ostatnich lat. Współpracę podjęły dwie marki, o których ciężko powiedzieć, że mają ze sobą coś wspólnego. Mowa o francuskim domu Boucheron, który słynie z wysokiego jubilerstwa, i szwajcarskiej firmie MB&F, która specjalizuje się w futurystycznych rzeźbach odmierzających czas. Starsza część duetu liczy sobie 152 lata, młodsza to zaledwie 5-letnia historia. Efekt współpracy jest spektakularny i z całą pewnością jest jednym z cenniejszych jubilerskich dzieł sztuki służących do mierzenia czasu.

Boucheron na warsztat wziął model z 2009 roku HM3 (Horological Machine N°3). Oryginalnie zegarek jest z tytanu i złota, i zwraca uwagę kształtem. Model wyraźnie przesuwa techniczne i estetyczne granice w przyszłość. Nowoczesny design wyposażony w zaawansowaną technologię jest wyzwaniem dla użytkownika, przełamuje tradycje i wymaga nowego spojrzenia.

Boucheron stworzył własną, unikatową interpretację tego futurystycznego wynalazku. JwlryMachine ma kształt sowy i powstał z białego lub różowego złota zdobionego ametystami, diamentami, szafirami i kwarcem. Precyzja wykonania i dbałość o najmniejszy szczegół mogą wprawiać w zachwyt (oczy, lśniące, wyrzeźbione w ametyście pióra, kształt skrzydeł). Serce sowy pracuje. W szlachetniej, biżuteryjnej oprawie zamknięto niezawodny mechanizm HM3. Iluzja jest doskonale dopracowana. Zegarek wyposażony jest w pasek ze skóry krokodyla lub jaszczurki ze złotą i tytanową klamrą.

Wyzwanie było ogromne. Udało się jednak znaleźć punkty wspólne i naznaczoną sukcesami przeszłość zderzyć z awangardą przyszłości.

Więcej informacji tutaj.

Cena: 780 000 zł
Zegarek wykonywany jest na zamówienie. Możliwe są różne kombinacje kolorystyczne użytych kamieni. Czas oczekiwania wynosi 3 miesiące. Zamówienia można składać w salonach Noble Place. Adresy tutaj.

JwlryMachine Boucheron

JwlryMachine Boucheron

JwlryMachine Boucheron

JwlryMachine Boucheron

JwlryMachine Boucheron

JwlryMachine Boucheron

AW

1 2