Katarczycy kupują Versace

2 Komentarze
7 Zdjęć
Środa, 24-10-2012

Wszystko wskazuje na to, że Katarczycy zamierzają stać się poważnym graczem w branży mody. Kraj, który bogactwo zawdzięcza ropie i gazowi coraz mocniej interesuje się najbardziej prestiżowymi domami mody. Zainteresowanie szybko przekłada się na działanie i tak oto w katarskie ręce przeszedł już Valentino, a do niego wkrótce dołączyć może Versace

Słynnym włoskim gigantem zainteresowana jest Mayhoola for Investments, firma, za którą stoi katarska rodzina królewska. Nie będzie to pierwsza tego typu inwestycja we włoską modę. Klika miesięcy temu przedsiębiorstwo kupiło za 700 milionów euro dom mody Valentino. W sierpniu natomiast, żona Emira Kataru, Sheikha Mozah bint Nasser zainwestowała w luksusowe torebki Anya Hindmarch 27 milionów funtów brytyjskich. Do Katarczyków należy także najsłynniejszy londyński dom towarowy Harrods.

Nie są znane szczegóły ewentualnego przejęcia. Póki co katarski inwestor spotkał się z Włochami, by przedyskutować temat. Versace coraz poważniej planuje swoje wejście na giełdę. Mówi się, że Mayhoola for Investments miałaby zostać partnerem finansowym firmy.

Zarówno przedstawiciele Versace, jak i Mayhoola nie komentują rewelacji.  

AW

  • Pt., 09-11-2012 Gość
    zobaczymy, ile zostanie z Europy...
    Odpowiedz Zgłoś
  • Sob., 17-11-2012 Gość
    Niech Sobie kupila najsłynniejsza Polska projektantkę i baronowa mody grycjanne, będzie I'm torty wypiekaćb jako bonus.
    Odpowiedz Zgłoś