Katarczycy w Paryżu

0 Komentarzy
4 Zdjęcia
Poniedziałek, 01-04-2013

Paryski dom handlowy Printemps trafi najprawdopodobniej w ręce Katarczyków. Informacja nie jest potwierdzona, ale głośno mówi się, że transakcja zostanie sfinalizowana jeszcze tego lata. 

Popularne wśród turystów, ekskluzywne centrum handlowe przy bulwarze Haussmanna cieszy się sporym zainteresowaniem nie tyko katarskich inwestorów. Budynkiem zainteresowana jest także sąsiadująca z nim słynna Galeria Lafayette, które już raz próbowała kupić Printemps w 2006.

Dom handlowy należy aktualnie do RREEF Real Estate z grupy Deutsche Bank (70 procent) i Borletti Group zarządzanej przez włoskiego biznesmana Maurizio Borletti (30 procent). Został przez nich kupiony w 2006 roku od PPR (obecnie Kering) za 1,1 miliarda euro. W latach 2011-2012 obroty domu handlowego wzrosły o 13 procent do 1,45 miliarda euro

Kilka dni temu agencja Reuters poinformowała, że właściciele prowadzą zaawansowane rozmowy z Katarczykami, którym proponują sprzedaż za około 2 miliardy euro. Nieruchomość wyceniana jest na kwotę 1,8 – 2 miliardy euro. Źródła podają, że rozmowy z Katarczykami są niemal sfinalizowane i zostało jedynie dopełnić formalności. Co ciekawe, negocjacje z katarskim inwestorem miały charakter ekskluzywny i żadna inna oferta nie była brana pod uwagę. Zignorowano propozycję Galerii Lafayette, która proponowała 1,8 miliarda euro. Prezes Lafayette nie chce jednak dać za wygraną. Poza rozmowami z Katarczykiami, próbuje także zjednać sobie paryskich urzędników i nakłonić ich do wsparcia francuskiej oferty.

Przeczytaj także: 

Katarczycy kupują dom towarowy Harrods.

Valentino w rękach Katarczyków.

Katarczycy kupują udziały Tiffany.

Katarczycy planują zainwestować a Anglii miliardy funtów.

Modne miejsca: londyński The Shard.

AW

Katarczycy w Paryżu

Printemps - popularny paryski dom handlowy trafi najprawdopodobniej w ręce Katarczyków

  • Katarczycy w Paryżu
  • Katarczycy w Paryżu
  • Katarczycy w Paryżu
  • Katarczycy w Paryżu