Klasyczne dżinsy z Tokio

Tagi: spodnie, dżinsy
30 Komentarzy
2 Zdjęcia
Poniedziałek, 04-09-2006

Klasyczne dżinsy z Tokio
Najwyższej klasy dżinsy, ręcznie szyte na starych maszynach z importowanych materiałów można kupić nie w sklepach amerykańskich producentów, ale w Tokio. To właśnie tam zaledwie kilka firm zajmuje się produkcją męskich dżinsów, które swoją jakością i trwałością nawiązują do najlepszych czasów Dzikiego Zachodu, Johna Wayne’a, Gary Coopera czy Jamesa Deana.

Niektóre pary wytwarzane są z wyjątkowego połączenia bawełny i włókna z trzciny cukrowej. Szyte na maszynach pochodzących jeszcze z 1920 roku i barwione na niebiesko starymi sposobami wytwarzają nawet słodki, cukrowy zapach. Zewnętrznym stylem często nawiązują do słynnych 501 Levi Straussa, podczas gdy wewnętrzne strony kieszeni ozdobione są motywami zaczerpniętymi od japońskich artystów. Każda z kilku marek ma swoje tajemnice produkcji. Zwykle nie spotyka się ich w Europie, ponieważ japońskie sklepy bardzo niechętnie godzą się na wysyłki swoich produktów czy ich sprzedaż za granicą.

Dostać je można na stronie amerykańskiego pośrednika (przeciętna cena jednej pary to $295 czyli około 900 zł + koszty przesyłki):
http://historypreservation.com/hpassociates/sugarcane_2.php

Na Ebayu, dostępnych jest też kilkanaście par sprowadzonych z Tokio (cena: 185 funtów czyli około 1 080 zł + koszty przesyłki):
http://clothes.search.ebay.co.uk/_Mens-Clothing_W0QQcatrefZC12QQfsooZ1QQfsopZ1QQsacatZ1059QQsassZgoalloverQ5fltd

Klasyczne dżinsy z Tokio

MZ

1 2 3