Kokorico, czyli koguci okrzyk zwycięstwa by Jean Paul Gaultier

4 Komentarze
6 Zdjęć
Poniedziałek, 20-02-2012

Zapachów powstaje naprawdę bardzo wiele, ale niewiele z nich jest w stanie przyciągnąć na siebie uwagę i zaskarbić sobie sympatię użytkowników. Tych cech trudno jednak odmówić zapachom Jeana Paula Gaultiera – są bardzo charakterystyczne, a ich wizerunkowi towarzyszy specyficzna aura. Jeżeli lubicie ten klimat, to szykujcie się na nowość i lekkie zaskoczenie – czy Gaultier wreszcie zrezygnował z „nagiego torsu” i zastąpił go… głową? Nie, nie – to tylko gra pozorów, bo tors pojawia się, gdy na flakon patrzy się z innej perspektywy, ale faktem jest, że marynarza zastąpił Don Juan (topmodel, Jon Kortajarena). Jednak czyżby to symbol pewnej dojrzałości i stopniowej zmiany zainteresowań projektanta…?

Ale domysły odłóżmy na bok, bo w gruncie rzeczy sam zapach jest szalenie ciekawy, a do jego stworzenia potrzeba było aż dwóch „nosów”: Oliviera Crespa i Annick Menardo (z domu perfumeryjnego Firmenich). Efektem jest kompozycja bogata i prowokująca, która dodać ma mężczyźnie jeszcze większej pewności siebie, a „Kokorico” to koguci okrzyk… zwycięstwa.

Ciekawostką wśród nut zapachowych są w nim ziarna kakaowca, które wydobywają z zapachu szorstkość. Obok nich w składzie pojawiają się dość symboliczne nuty listków figowych, a także paczula, drzewo cedrowe i wetiwer, więc nie jest to klasyczna kompozycja.

Ceny:
EDT 50 ml - 270 zł
EDT 100ml - 348 zł
dezodorant stick 75 g - 144 zł

Do kupienia od marca 2012 w najlepszych perfumeriach.

http://www.jeanpaulgaultier.com

AG