Kolekcja Prada wiosna-lato 2013

3 Komentarze
32 Zdjęcia
Czwartek, 27-09-2012

Nieoczekiwana, zaskakująca i pełna nostalgii - taka jest najnowsza kolekcja Prada na wiosnę-lato 2013. Zachwyceni dziennikarze i grono speców od mody z wielkim uznaniem wypowiadało się na temat pokazu i niezwykle intrygującej kolekcji, której inspiracją dla Miucci była kobieta przyszłości.

Choć to kolekcja na wiosnę i lato, pokaz rozpoczęły kreacje w czerni i szarościach. Proste sukienki, tuniki i spódnice o sztywnej konstrukcji przypominały styl lat 60-tych, który przełamywały detale i elementy wyjęte z mody dalekiej Japonii. Uwagę przykuwały misternie upinane fałdy przypominające orgiami i charakterystyczne skarpetki „judo” przeszyte tak, aby można je było nosić do wysokich platform. Na gładkich strojach pojawiły się białe i czerwone stokrotki przełamujące czerń. Nie zabrakło także niezwykle misternych wykończeń i wyśmienitych materiałów. Połyskujący jedwab prezentował się niezwykle elegancko i szykownie, dzięki czemu kolekcja nabrała luksusowego charakteru.

Dziewczęca, nieco futurystyczna kolekcja Prady to kolejny dowód na to, że Miuccia ciągle potrafi zaskakiwać, a modę wynosi na poziom prawdziwej sztuki nieoczywistej i bardzo  intrygującej.

MB

 • Pt., 28-09-2012 Gość
  kiepska jak na pradę....
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 30-09-2012 Gość
  Tandeta jedna:P:P:P
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 13-02-2013 modna
  Myślę że stroje Prady są pięknie wykonane natomiast ubrania są ciekawe i interesujące , ale ich sposobność nie jest ładna .
  Odpowiedz Zgłoś