Koniec z nudnymi urlopami: nurkowanie z rekinami wielorybimi w Dżibuti

5 Komentarzy
5 Zdjęć
Sobota, 19-11-2011

Jeżeli macie dosyć nudnych urlopów, leżenia na plaży i nadmiernego wykorzystywania ofert all inclusive, wybierzcie się na wyprawę do Dżibuti i podnieście swój poziom adrenaliny nurkując z rekinami.

Rekiny wielorybie to największe z żyjących ryb. Imponujące i zachwycające, ale przy tym zupełnie niegroźne dla człowieka, ponieważ żywią się planktonem. Prowadzą wędrowny styl życia i można je spotkać w różnych częściach świata. Od listopada do końca stycznia żerują u wybrzeży Dżibuti, niewielkiego kraju położonego we wschodniej Afryce, nad Zatoką Adeńską i cieśniną Bab al-Mandab. Kraj ten graniczy z Somalią, Etiopią i Erytreą. Przyjeżdża tu niewielu turystów, a jedyne trzy centra nurkowe są w stolicy kraju, mieście Dżibuti. W trakcie wyprawy będziecie mieszkać na niewielkiej wyspie Moucha, a podczas nurkowania zobaczycie niezniszczoną jeszcze faunę i florę oraz niesamowite wraki.

To również gratka dla tych, którym nie odpowiada klimat i pogoda w Polsce w grudniu. Dżibuti to prawdziwie słoneczny zakątek, idealne miejsce na spędzenie urlopu, a woda ma tu pod koniec roku temperaturę ok. 30 st. C. Wyjątkowości Dżibuti można upatrywać także w jego szczególnym położeniu geograficznym – na styku świata arabskiego i kontynentu afrykańskiego.

Termin wyjazdu: 5-13 grudnia

Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia wyprawy i zwiedzenia północnej części Etiopii, z zabytkami niezwykłej kultury rozwijającej się tu od tysięcy lat.

Cena: 5 150 zł + koszt przelotu do Etiopii

Więcej informacji:
ADVENTURE EXPLORERS s.c.
ul. Bogumińska 12 lok.7, 03-619 Warszawa
tel.: +48 (22) 357 55 85
e-mail: biuro@adventureexplorers.pl

AWP

  • Sob., 19-11-2011 Travelnick
    Moim zdaniem oferta bardzo kusząca, ale wydaje mi się że nikt nie wybiera się sam na taką wycieczkę,a więc większość turystów jedzie w trójkę albo czwórkę. Tak więc koszty wynoszą nie 5 tysięcy a 15! Moim zdaniem jest to zbyt wysoka cena! Ale Ci którym zależy-zapłacą. Ja nawet jakbym miał jechać sam to nie zdecydowałbym się.Po prostu nie stać mnie, po mimo że bardzo chciałbym zobaczyć te cudowne bestie :) I po mimo mojego zdania życzę Wam wielu wycieczkowiczów :)
    Odpowiedz Zgłoś
  • Sob., 19-11-2011 Gość
    ja jakos latam na wycieczki i nie nazekam na brak nudy , nie zgodze sie z ponisza wypowiedzia :P
    Odpowiedz Zgłoś
  • Sob., 19-11-2011 gość
    super , świetne
    Odpowiedz Zgłoś
  • Sob., 19-11-2011 Łódka
    Z rekinem wielorybim to może sobie pływać. One łagodne i jeśli zrobią krzywdę to tylko niechcący
    Odpowiedz Zgłoś
  • Sob., 19-11-2011 allll
    Super, marzenie...
    Odpowiedz Zgłoś