Lanvin znajduje nowego inwestora

4 Komentarze
4 Zdjęcia
Środa, 25-11-2009

Lanvin znajduje nowego inwestora

Lanvin przymierza się do poważnej konkurencji z modowymi gigantami. Szefowie marki potwierdzili, że sprzedana została część udziałów firmy. W zamian nowy inwestor wnosi silne wsparcie finansowe, które ma poprawić i umocnić pozycję firmy na międzynarodowych rynkach. Udziały są mniejszościowe, a kwota i nazwa inwestora pozostają póki co tajemnicą.

Wiceprezes Lanvin Thierry Andretta zapewnia, że dom nie ma kłopotów i funkcjonuje bez zarzutu. Sprzedaż udziałów ma przyspieszyć globalny rozwój marki i poszerzyć jej zasięg działania.

Trudno się dziwić, że dom mody ma chrapkę na więcej. Alber Elbaz z sezonu na sezon zachwyca swoimi projektami. W zeszłym roku Lanvin odnotował 29-procentowy wzrost sprzedaży, a prognozy na 2010 nastrajają optymistycznie. Marka ma 19 własnych butików i 21 działających na zasadzie franczyzy. Nowe otwarcia w Szanghaju, Londynie, Dubaju, Paryżu i Tokio tylko zaostrzają apetyt. 

Transakcja nie była łatwa. Od jakiegoś czasu mówi się, że marką interesuje się kilku modowych potentatów, w tym najważniejszy - Bernard Arnault z LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton. Posiadająca większość udziałów w firmie Shaw-Lan Wang chce jednak za wszelką cenę zachować niezależność i kontrolę. Wang kupiła Lanvin w 2001 i konsekwentnie inwestuje w kolekcje ready-to-wear. Ogromnym sukcesem było powierzenie projektowania Elbazowi, który poparł nowe posunięcie.

Wygląda na to, że istniejący od 120 lat dom mody ma plan na kryzys i to, co po nim.

Lanvin znajduje nowego inwestora

Lanvin znajduje nowego inwestora

Lanvin znajduje nowego inwestora

Źródło: wwd.com

AW