Lenny Kravitz projektuje meble

2 Komentarze
9 Zdjęć
Sobota, 21-04-2012

Targi Salone Internazionale del Mobile są najważniejszą imprezą w branży wnętrzarskiej na świecie. To tutaj krystalizują się nadchodzące trendy, ogłaszana się długo wyczekiwane premiery wielkich marek. Na kilka dni Mediolan zamienia się w niekwestionowaną wyrocznię stylu i centrum międzynarodowego designu.

W tym roku jedna z premier jest szczególna. A to za sprawą wyjątkowej kooperacji dwóch ikon współczesnej popkultury. Muzyk Lenny Kravitz i projektant oraz architekt Philippe Starck połączyli siły. Gwiazda rocka wzięła na warsztat słynne krzesła Francuza Mademoisell, wykonane dla włoskiej firmy Kartell. Kravitz przerobił je według własnej wizji, nadając im nowy, świeży wygląd. Powstała ekskluzywna kolekcja sześciu krzeseł, wykorzystująca jako obicia materiały, skóry, futra. Wybór tych wzorów podyktowany był gustem Kravitza i Starcka, którzy w ten sposób chcieli w projekcie podkreślić swoje nietuzinkowe osobowości. Dodamy jeszcze tylko, że poza płaszczyzną zawodową, obu panów łączy też wieloletnia przyjaźń.

Lenny Kravitz od kilku lat zajmuje się architekturą i wnętrzami. Od 2003 roku prowadzi w Nowym Jorku Kravitz Design. Firma skupia się przede wszystkim na komercyjnych realizacjach takich jak np. hotele, ale też domy, apartamenty, rezydencje, meble, akcesoria.

EM

  • Sob., 21-04-2012 gucio
    chciec cos robic w ich sytuacji tomotywacja dla maluczkich
    Odpowiedz Zgłoś
  • Niedz., 22-04-2012 Gość
    Czy on sie w ogole starzeje? :)
    Odpowiedz Zgłoś