Licytacja obrazu Przedmioty Potencjalne Jana Tarasina

14 Komentarzy
2 Zdjęcia
Wtorek, 10-03-2009

Licytacja obrazu Przedmioty Potencjalne Jana Tarasina

Jan Tarasin to czołowe nazwisko polskiej sztuki współczesnej. Urodzony w 1926 roku malarz, grafik i rysownik, absolwent krakowskiej ASP, a rektor warszawskiej, nazywany jest abstrakcjonistą, który nigdy nie zerwał ze sztuką przedstawiającą.

Dom Aukcyjny Desa Unicum w ramach X Aukcji Sztuki Współczesnej wystawia obraz Tarasina zatytułowany Przedmioty Potencjalne. Olej na płótnie pochodzi z 1992 roku. Obraz przedstawia układ barwnych elementów zorganizowanych na jasnym tle według jakiejś niepojętej reguły. Przedmioty i ich znaki przez lata były w centrum zainteresowań artysty. Mniej i bardziej skomplikowane, czasem przypominające litery lub cyfry, figury geometryczne, niekiedy zwykłe kreski i maźnięcia. Istotny jest mechanizm, konfiguracja i powstający na płótnie porządek.

Cena wywoławcza: 80 000 zł
Numer obiektu w katalogu: 034

Aukcja odbędzie się 12 marca o 19 w warszawskim Domu Aukcyjnym Desa Unicum przy ulicy Marszałkowskiej 34/50.

http://www.desa.pl

Licytacja obrazu Przedmioty Potencjalne Jana Tarasina

AW

 • Śr., 08-04-2009 gość
  znawcy sztuki widze ze się tu wypowiadają. pooglądajcie Lachapella. pewnie sie wam spodoba taki kicz :P
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 08-04-2009 zgadujzgadula
  Ja proponuje Waldka. Sztuka dla pseudo alternatywnej publicznosci. Tych co udaja ze nalezy sie zachwycac kolkiem na bialym tle i doszukuja sie w tym bog wie czego. Rzeczywiscie, koncepcja przednia. Nie ma co. Pozdrawiam.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 07-09-2013 Dussparis
  Lepiej milczec niz wygadywc bzdury. Tarasin togenialny artysta. Stworzyl podobnie jak Brzozowski, Nowosielski... swoj niepowtarzalny jezyk plastyczny, co jest rzadkoscia w sztuce swiatowej.


  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 07-09-2013 Gość
  Dussparis (Sob., 07-09-2013) napisał:

  Lepiej milczec niz wygadywac bzdury. Tarasin to genialny artysta. Stworzyl podobnie jak Brzozowski, Nowosielski... swoj niepowtarzalny jezyk plastyczny, co jest rzadkoscia w sztuce swiatowej.

  Odpowiedz Zgłoś
1 2