Luksus chroni przed zdradą?

0 Komentarzy
4 Zdjęcia
Wtorek, 30-07-2013

Kolejne doniesienia amerykańskich naukowców. Uczeni z University of Minnesota przebadali motywy, jakimi kierują się kobiety noszące drogie buty i torebki. Doszli do wniosku, że towary luksusowe mają zapobiegać niewierności.

Naukowcy eksperymenty przeprowadzili wśród blisko 650 kobiet, zarówno zamężnych, jak i niezamężnych. Efekt? Panie, które noszą luksusowe buty i torebki, najzwyczajniej w świecie chronią swojego terytorium. Drogie akcesoria traktują jak tarczę odganiającą rywalki, wysyłając wyraźny sygnał: "odczep się od mojego mężczyzny".

Kobiety, które widzą, że partnerka interesującego ich mężczyzny nosi luksusowe ubrania i torebki, rzadziej flirtują z takimi mężczyznami. Powód? Luksus, z którym ta się obnosi, świadczy w ich oczach o oddaniu swojej kobiecie. Luksusowe prezenty traktowane są bowiem jako odzwierciedlenie poziomu zaangażowania w związek.

Badanie przeprowadzone przez amerykańskich naukowców wykazało ponadto, że kobiety zazdrosne o swoich partnerów wręcz afiszują się z drogimi akcesoriami. Poproszone o narysowanie na torebce logo luksusowej marki, narysowały je dwa razy większe niż kobiety, u których podczas eksperymentu nie wzbudzono zazdrości.

Amerykanie na produkty luksusowe dla kobiet każdego roku wydają aż 250 mld dolarów. Nie każdy dolar ma oczywiście służyć walce z niewiernością. Badanie pokazało, że mężczyźni traktują dobra luksusowe inaczej niż kobiety. Dla nich są one sposobem na przyciągnięcie uwagi osób płci przeciwnej.

MM

Luksus chroni przed zdradą?

Kobiety traktują luksusowe dobra jako tarczę odganiającą rywalki

  • Luksus chroni przed zdradą?
  • Luksus chroni przed zdradą?
  • Luksus chroni przed zdradą?
  • Luksus chroni przed zdradą?